Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Skolēni mācās par mežu

Jelgavas skolēni ir priviliģētā stāvokli – mācās pilsētā, kur atrodas universitāte, kurā var apgūt ar bioloģiju un tehnoloģijām saistītas zinības. Šī iespēja arī tiek aktīvi izmantota, skolām sadarbojoties ar augstskolas mācībspēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Varēja darīt citādāk

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā (JTV) 28. septembrī notika starpdisciplinārā diena “Līdz ausīm Jelgavā”, kas kļuvusi jau par tradīciju un tiek rīkota desmito gadu. Tajā piedalījās skolēni no 2. līdz 12. klasei. Šoreiz tēma – “Mežs ienāk pilsētā”.

“Iepriekš sastādot maršrutus un sadalot pienākumus grupās, skolēni devās pilsētā pētīt kokus, skaitīt, mērīt, aprēķināt, vērot, pie reizes izstaigājoties un veicot sportiskas aktivitātes. Risinot uzdevumus, bija jāliek lietā zināšanas un prasmes vairākos mācību priekšmetos – dabaszinībās, sociālajās zinībās, matemātikā, vizuālajā mākslā, sportā un veselībā. Mērķis – kvalitatīvs un mūsdienīgs mācību process, tuvinot mācības reālajai dzīvei. Rezultāti un secinājumi tika radoši attēloti infografikās.

11. un12. klases iepazinās ar Latvijas Bioloģijas un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Vides un būvzinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedru, Meža fakultāti (MF) un tās struktūrvienībām, vērojot mūsdienīgo vidi un interaktīvi gūstot informāciju gan par koku sugām, gan kokapstrādes tehnoloģijām, tehniku un mēbeļu ražošanu (bija iespēja testēt mēbeles), kā arī uzzināja par studiju iespējām. Noslēgumā skolēni izvērtēja savu darbu un dalījās ar idejām pavasara starpdisciplinārajai dienai,” informē skolas direktores vietniece izglītības jomā Inta Leilande.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sadarbība ar Meža fakultāti mums šobrīd tikai veidojas, un tur mūs laipni uzņēma. Uzsvars vairāk tika likts uz karjeras izglītību,” papildina I.Leilande. Stāstot par starpdisciplināro dienu, viņa uzsver, ka skolotāji atzīst, ka strādāt komandā ir interesanti, lietderīgi, un darbā saskata arvien jaunas radošas iespējas.

I.Leilande dalās arī ar skolēnu atsauksmēm: patika būt dabā; varēja izkustēties, izpausties un darīt lietas citādāk nekā parasti; interesanti mērīt ar pēdām, cik garš ir koks; iemācījos saskatīt kaut ko interesantu ierastajā vidē, kam agrāk nebiju pievērsusi uzmanību u. c.

Mežu iepazīst dažādos veidos

Jelgavas pamatskolas “Valdeka”–attīstības centrs direktores vietniece izglītības jomā Skaidrīte Čerevko “Ziņām” stāsta, ka arī viņas skolas direktore, pedagogi un skolēni ir raduši iespēju sadarboties ar Meža fakultāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bet šogad sākusies sadarbība ar AS “Latvijas valsts meži” (LVM) – pavasarī vispirms LVM notikusi bioloģijas stunda skolotājiem – gan matemātikas, gan dabaszinību –, tad skolotāji turp aizveduši bērnus. Stundā stāstīts par dabu, meža dzīvniekiem, kādi ir viņu mazuļi, pēdu nospiedumi. Mācību stundas notiek arī LVM dabas parkā Tērvetē. Savukārt skolas mājturības skolotājs sadarbojas ar kokapstrādes uzņēmumu.

“Meža dienu ietvaros, kur dzirdam, tur piedalāmies. Vēl laika apstākļi ir labvēlīgi, lai notiktu āra nodarbības – piemēram, lielākie bērni mēra koka diametru (caurmēru), mazākie skaita lapas. Neko speciāli nerīkojam, tas mums tā netīši iznāk. Atsauksmes labas,” piebilst S.Čerevko.

Visu rakstu varat izlasīt 6.oktobra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: Andra Ozola

Foto: no Jelgavas Tehnoloģiu vidusskolas albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.