Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Skolēnu brīvlaiku aicina pavadīt aktīvi “Zinātkārajās brīvdienās”

Jāņa Čakstes dzimtas māju “Auči” atjaunotā kalpu māja

Skolēnu pavasara brīvlaikā, periodā no 17. līdz 20. martam, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) sadarbībā ar Jelgavas un Jelgavas novada saimniecībām, tūrisma nozares uzņēmējiem aicina baudīt “Zinātkārās brīvdienas” un bez iepriekšējas pieteikšanās apmeklēt piedāvājumā iekļautās apskates vietas, informē JRTC.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 17. līdz 20.martam ikviens varēs apceļot un iepazīt Jelgavas un Jelgavas novada saimniecības, ekspozīcijas, tūrisma apskates vietas, baudīt saimnieku laipno uzņemšanu, nogaršot lauku labumus un aizraujoši pavadīt brīvlaiku. Lielākā daļa piedāvājumā iekļauto apskates objektu šajās dienās būs pieejami bez iepriekšējas pieteikšanās, tomēr uz atsevišķām aktivitātēm, kā piemēram, Karameļu darbnīcas saldumu tapšanas šovu, vizīte būs jāpiesaka iepriekš.

Jelgavā šajās dienās atpūtieki aicināti apmeklēt Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukumu un palūkoties uz pilsētu no putna lidojuma, apmeklēt Ugunsdzēsības ekspozīciju, kur iespējams redzēt agrāk lietotos darba priekšmetus: četrrocīgu rokas sūkni, cirvjus, gaismekļus un rācijas. Vēstures cienītāji varēs gūt jaunas zināšanas apmeklējot teātra tēva Ādolfa Alunāna memoriālo muzeju un Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīciju.

Ugunsdzēsības ekspozīcija

Savukārt, ikviens, kurš vēlas iepazīt lauku dzīvi un apskatīt dzīvniekus, aicināti apmeklēt kaziņu saimniecību “Līcīši”, briežu dārzu “Buku audzētava”, zirgaudzētavu “Tīreļu stallis” vai eksotiskāko Jelgavas novada saimniecību “Mazzariņi”, kur mīt strausi. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dodoties uz piedāvājumā “Zinātkārās brīvdienas” iekļautajiem apskates objektiem skolēni varēs ne tikai baudīt atpūtu un pastaigas svaigā gaisā, bet arī izmēģināt savus spēkus disku golfa spēlē, iepazīt amatnieku darbu un izgatavot ko ikdienā noderīgu, piemēram, Svētes keramikas darbnīcā ikviens interesents varēs darboties pie podnieka virpas, vai Restauratoru namā (Zaļeniekos) apgūt restauratoru prasmes.

Apskates objektos gūtās zināšanas būs noderīgas arī skolā. Piemēram, viesojoties Jāņa Čakstes mājā “Auči”, būs iespēja uzzināt par Latvijas valsts pirmā prezidenta un viņa dzimtas likteni. Ģederta Eliasa dzimtas mājās “Zīlēni” apmeklētāji varēs apskatīt dižā mākslinieka gleznu reprodukcijas un iepazīt gleznotāja dzīvi. Savukārt Ziemassvētku kauju muzeja ekspozīcijā  varēs uzzināt svarīgus faktus par tur notikušajām sīvajām kaujām 1.pasaules kara laikā.

Ar aktivitātes dalībniekiem un to piedāvājumu iespējams iepazīties šeit.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība un Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.