Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Skolu direktori skeptiski par IZM rosināto izglītības iestāžu vadītāju sertifikāciju

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ierosinājums par izglītības iestāžu vadītāju sertifikāciju reizi sešos gados nav apspriests ar pašiem direktoriem, turklāt ir arī citi skolu darba vērtēšanas mehānismi, aģentūrai LETA, komentējot IZM ieceri, pauda skolu direktori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ādažu vidusskolas direktors Česlavs Batņa pauda, ka raugās uz plānoto ierosinājumu ar skepsi, jo pašlaik ik pēc sešiem gadiem jau notiek izglītības iestāžu akreditācija, paralēli arī pašvaldības izvērtē skolu direktoru atbilstību amatam. Ādažu vidusskolas direktors uzskata, ka IZM šādā veidā pauž neuzticību izglītības kvalitātei un pašreizējiem skolu vadītāju vērtētājiem.

Draudzīgā aicinājuma Cēsu valsts ģimnāzijas direktors Oskars Kaulēns uzskata, ka izglītības iestādē direktoram ir jāseko līdzi un jāiesaistās izglītības procesā, taču uzver, ka, viņaprāt, nav īstais laiks direktoru sertifikācijai.

“Domāju, ja direktora profesija būtu kas ļoti prestižs, par ko maksātu pievilcīgu summu, tad šāds ierosinājums par direktoru vērtēšanu būtu izskatāms,” pamatoja ģimnāzijas direktors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Limbažu ģimnāzijas direktore Gunta Lāce piekrīt, ka no tā, cik kompetents ir skolas direktors, ir atkarīgs tas, cik veiksmīgs ir skolas izglītības process. Pēc viņas paustā, kritērijiem, pēc kādiem tiek vērtēts skolas direktors, ir jābūt, taču direktore neatbalsta IZM priekšlikumu par sertifikāciju, ja papildus par to netiek veikta piemaksa direktora algai.

Savukārt Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors un Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents Rūdolfs Kalvāns uzver, ka IZM iniciatīva nav apspriesta ar izglītības iestāžu vadītājiem, un nav skaidrības par to, kas būs šī komisija, kas vērtēs skolu direktorus. Kalvāns uzskata, ka ir jāsaprot, vai juridiski un metodiski priekšlikumam ir pamatojums.

IZM paredz ieviest izglītības iestāžu vadītāju sertifikācija kā daļu no vērtēšanas sistēmas, un tā provizoriski būs jāveic reizi sešos gados. Tāpat skolu direktoriem ir plānoti arī regulāri valsts finansēti profesionālās pilnveides kursi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mērķis nav nevienu direktoru atbrīvot no darba, bet gan [panākt], lai katrs direktors ir izcils vadītājs. Tas mums ļaus tos spēcīgākos paturēt savā nozarē, savukārt tiem, kuriem būtu jāpilnveidojas, iespējams, būs piedāvātas citas iespējas. Plašāk būs zināms, kad nāksim ar konkrētu piedāvājumu, iepriekš skaidroja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP), pieļaujot, ka sertifikāciju varētu uzsākt no 2023./2024.gada.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.