Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Smilšu skulptūrās atveidos pasaules pasakas

8. un 9. jūnijā Pasta salā notiks vasaras festivāls “Summer Signs 2024” – apmeklētājus sagaidīs Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks, kurā 17 profesionāli tēlnieki no 10 valstīm smilšu mākslas darbos atklās savu interpretāciju par tēmu “Pasaules pasakas”. Festivālu jau tradicionāli papildinās arī Latvijas mūziķu koncerti un plaša atpūtas programma ģimenēm ar bērniem, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šoreiz smilšu skulptūru parks sniegs iespēju apmeklētājiem ceļot laikā un apkārt pasaulei – iegrimt pasaku valstībā ar dažādām kultūrām raksturīgiem folkloras un pasaku tēliem, mītiem un leģendām. Nāriņa, Sniega karaliene, Ansītis un Grietiņa, Sprīdītis, turku mitoloģijas leģenda Šahmarana un tēls Kotigoroško no ukraiņu pasakām – tie būs tikai daži no smiltīs atveidotajiem tēliem, kas atklās savu varoņu stāstus un pārdomas, bet vienlaikus pārsteigs ar tehnisko izpildījumu.

Smilšu mākslas darbus 18. starptautiskā smilšu skulptūru festivāla konkursā darinās 15 profesionāli tēlnieki no Indonēzijas, ASV, Turcijas, Polijas, Spānijas, Nīderlandes, Ukrainas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Savukārt smilšu skulptūru parka vērienīgākais mākslas darbs ierasti būs demoskulptūra, ko veidos latviešu tēlnieki Kārlis un Maija Īles. Darbu pie konkursa skulptūrām Pasta salā mākslinieki sāks jau 1. jūnijā.

Vasaras festivāla atklāšanas dienās, 8. un 9. jūnijā, līdztekus smilšu mākslas darbiem apmeklētājus priecēs arī vērienīga pasākuma programma. Sestdien uz brīvdabas koncertzāles “Mītava” skatuves kāps Latvijā iemīļoti mūziķi – “Zelta kniede”, “Kautkaili”, Emilija Bērziņa, Būū un “Līvi” –, bet svētdien izskanēs tautas deju ansambļa “Diždancis” koncerts “Par prieku mums, par prieku jums” un muzicēs Chris Noah, Fiņķis un Dj Rudd. Tāpat abas festivāla dienas Pasta salā notiks dažādi pasākumi ģimenēm – izrādes, rotaļu programmas, popgrupas “Lai skan” dziesmuspēle “Medus kūka” un putu ballītes. Programmu paspilgtinās radošās darbnīcas, pasaku tēli, kā arī fotozonas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smilšu skulptūru parks 8. jūnijā būs atvērts no pulksten 10 līdz 1, savukārt 9. jūnijā – no pulksten 10 līdz 23. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un tiešsaistē. Iepriekšpārdošanā līdz 7. jūnijam biļetes būs lētākas. Biļešu cena pieaugušajiem – 10 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 5 eiro, bet ģimenes biļeti var iegādāties par 20 eiro. Tikai iepriekšpārdošanā Jelgavas kultūras nama kasē pieejamas biļetes ar Jelgavas iedzīvotāja karti un “Jelgavas Vēstneša” kuponu. Biļetes cena, uzrādot Jelgavas skolēna apliecību, – 4 eiro, ar “Jelgavas Vēstneša” kuponu vai Jelgavas iedzīvotāja karti – 7 eiro.

Savukārt festivāla laikā ieejas maksa pieaugušajiem būs 15 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 7 eiro, bet ģimenes biļete maksās 30 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja – bez maksas.

Vasaras festivālu “Summer Signs 2024” Jelgavā organizē Jelgavas valstspilsēta un iestāde “Kultūra” sadarbībā ar lieldraugu AS “Ramirent Baltic”.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.