Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Smilšu skulptūru parks Pasta salā atkal gaida apmeklētājus

Atjaunots intensīvajās lietavās cietušais smilšu skulptūru parks, un tas ir pieejams apmeklētājiem. Smilšu skulptūru parks atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 20. Ieejas biļetes iespējams iegādāties pie ieejas parka teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smilšu skulptūru parks vārtus apmeklētājiem vēra 4. jūnijā, taču 14. jūnijā stiprais un intensīvais lietus būtiski kaitēja smilšu skulptūrām – aptuveni 80 procentiem skulptūru nodarīja dažādus bojājumus, īpaši sīkām detaļām, līdz ar to skulptūras nebija estētiski baudāmas un parku tika nolemts uz laiku slēgt. Pēc Līgo svētkiem tika uzsākta skulptūru restaurācija. 16 lielformāta skulptūras atjaunoja latviešu tēlnieks un šī gada smilšu parka iespaidīgās – 5,4 metrus augstās – demo skulptūras “Pieta” autors Kārlis Īle. Un šobrīd parks jau atkal ir atvērts apmeklētājiem.

“Izsakām lielu pateicību Kārlim Īlem, kurš piekrita uzņemties smilšu skulptūru atjaunošanu, saglabājot katra starptautiskā mākslinieka radītā šedevra integritāti. Tas ir ļoti atbildīgs darbs,” uzsver Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” direktors Mintauts Buškevics.

Kā iepriekš tika ziņots, Jelgavā, Pasta salā, no 30. maija līdz 3. jūnijam 17 profesionāli tēlnieki no 10 valstīm – Čehijas, Spānijas, Ukrainas, Kanādas, Turcijas, Bulgārijas, Mongolijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas – birstošajā materiālā atveidoja pasaules šedevrus, radot smilšu skulptūru parku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smilšu skulptūru parks apmeklētājiem pieejams visu vasaru katru dienu no pulksten 10 līdz 20. Biļetes iespējams iegādāties pie ieejas parka teritorijā. Biļetes cena – pieaugušajiem 3 eiro, bērniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 2 eiro, bet bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja ir bez maksas.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.