Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Smilšu skulptūru parku Jelgavā plāno atvērt jūlija sākumā

Stiprais un intensīvais lietus būtiski kaitējis smilšu skulptūrām, tās sabojājot, tāpēc smilšu skulptūru parku nolemts uz laiku slēgt. Jāpiebilst, ka jūnija nokrišņu norma Jelgavā ir 70 milimetri, taču pagājušajā diennaktī Jelgavā nolijuši 58,2 milimetri nokrišņu. Pašvaldības iestāde “Kultūra” uzrunājusi smilšu māksliniekus, un viņi pēc Līgo gatavojas atjaunot skulptūras, lai tās jau jūlija sākumā atkal būtu skatāmas apmeklētājiem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vasara iesākusies ar ļoti lietainiem laikapstākļiem. Lija arī skulptūru veidošanas procesā, līdz ar to atšķirībā no citiem gadiem tās nepaspēja kārtīgi izžūt. Bet intensīvie nokrišņi vakar tām diemžēl kaitēja pamatīgi. Aptuveni 80 procentiem skulptūru ir dažādi bojājumi, īpaši cietušas sīkās detaļas, un skulptūras šobrīd nav estētiski baudāmas,” atklāj pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics.

Laikapstākļi jebkuru skulptūru veidošanai vienmēr ir bijis liels izaicinājums, taču organizatori vairāk nekā 16 gadu laikā, kopš Jelgavā tiek veidotas smilšu skulptūras, ir pieredzējuši daudz ko un raduši risinājumus dažādām situācijām. Arī šobrīd “Kultūra” jau ir uzrunājusi māksliniekus, aicinot tos iesaistīties skulptūru atjaunošanā. “Darbs ieguldīts milzīgs, tāpēc vēlamies, lai sabojātās skulptūras tiktu atjaunotas un visu turpmāko vasaru kā jelgavnieki, tā pilsētas viesi varētu baudīt smilšu mākslu,” saka M.Buškevics, piebilstot, ka mākslinieki darbu pie skulptūru atjaunošanas varētu uzsākt pēc Līgo, taču tas lielā mērā ir atkarīgs no laikapstākļiem, kas ir ļoti mainīgi. “Pēc Līgo svētkiem tiks uzsākta skulptūru restaurācija, un ceram, ka jūlija sākumā smilšu parks jau atkal varēs vērt vārtus apmeklētājiem,” tā M.Buškevics, papildinot, ka parka atvēršana gan atkarīga no tā, cik raiti veiksies ar restaurācijas darbiem.

Jelgavā šobrīd top arī jaunas skulptūras – Pasta salā pieci mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Gruzijas veido lielformāta keramikas skulptūras par tēmu “Zīmes un nozīmes”. Skulptūras vasaras saulgriežos tiks dedzinātas 1200 grādu karstumā, radot unikālu kvēlošanas šovu, kuru Pasta salā varēs vērot 21. jūnijā tieši pusnaktī. Skulptūru kvēlošanu ar īpašas noskaņas radīšanu papildinās folkloras kopa “Dimzēns”.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.