Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sniegavīru triumfs Jelgavas kultūras namā

Jelgavas bigbends turpina tradīciju Ziemassvētku gaidīšanas laikā tikties ar uzticamajiem klausītājiem, piedāvājot labi zināmas un jaunas svētku melodijas. 5. decembrī pulksten 16 Jelgavas kultūras namā būs klausāms Jelgavas bigbenda adventes koncerts “Sniegavīru triumfs”.

Raitis Ašmanis par gaidāmo koncertu, gandarījumu mūzikā un prieku tikties ar klausītājiem

Jelgavas bigbends turpina tradīciju Ziemassvētku gaidīšanas laikā tikties ar uzticamajiem klausītājiem, piedāvājot labi zināmas un jaunas svētku melodijas. 5. decembrī pulksten 16 Jelgavas kultūras namā būs klausāms Jelgavas bigbenda adventes koncerts “Sniegavīru triumfs”. Koncertā dziedās Ieva Kerēvica un Normunds Rutulis, koncerta vadītāja – Anete Ašmane. 
Visu līdzšinējo pastāvēšanas laiku bigbenda mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Raitis Ašmanis, kurš kolektīva uzmanības lokā galvenokārt izceļ džeza standartus un populāru ārzemju un latviešu komponistu mūziku. Raitis Ašmanis izveidoja Jelgavas bigbendu 1990. gadā, bet no pašiem pirmsākumiem tā sastāvs ir vairākkārt mainījies. Līdzās diriģentam kopš 90. gadu sākuma kolektīvam uzticīgi ir basģitārists Pēteris Liepiņš, trombonisti Ainārs Ansons un Oļegs Švembergs, trompetisti Sandris Skeranskis, Gints Stepānovs un Kaspars Stankevičs. Raitis Ašmanis joko: “Sauksim mūs par dinozauriem, tāpēc ka mēs esam seni un no bigbenda pirmsākumiem! Bigbends darbojas jau 31 gadu, tas ir ievērojams laika posms.” Kolektīva sastāvā ir 20 mūziķu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu rakstu lasiet 2.decembra “Zemgales Ziņās”

Teksts: Liene Krūmiņa

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.