Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vētras postījumi Jelgavā (papildināta)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēja brāzmas šodien ap pulksten 12 Jelgavas autoostā no jumta norāva notekcauruli. Tā nokrita uz perona, kur bieži atrodas cilvēki. Par laimi, šoreiz tur neviena nebija, un negadījumā cietušo nav.

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka šodien pūš mēreni stiprs līdz stiprs ziemeļrietumu vējš, kas teritorijas lielākajā daļā brāzmās pastiprināsies līdz 20-24 metriem sekundē, bet rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs pat 29-32 metrus sekundē.

Autovadītājiem jābūt piesardzīgiem, jo snigšanas laikā ceļi būs slideni un redzamība būs pasliktināta, brīžiem arī putinās. Vētras laikā var tikt lauzti koki, nenostiprināti priekšmeti vai atlūzas var tikt nesti pa gaisu un radīt postījumus. Gaidāmi elektropadeves traucējumi. Rīgas līča dienvidu piekrastē vēja ietekmē paaugstināsies ūdens līmenis. Tas radīs ūdens līmeņa celšanos Lielupē un tās pietekās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto un teksts: Gaitis Grūtups

Vētra saplosa mājas jumtu Lielajā ielā 5. Foto: Whats App.
Foto: Eva Mellēna

Turpinoties brāzmainajam vējam, pirmdien pusdienlaikā mājai Lielajā ielā 5 daļēji tika noplēsts jumts. Vēja nestās jumta konstrukcijas nosēdās mājas kokos un arī nokrita iekšpagalmā. Negadījumā neviens nav cietis.

Notikuma vietā strādāja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda, kā arī pašvaldības kapitālsabiedrības “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) speciālisti. Jumts ir norauts virs apmēram trešdaļas ēkas,” secina JNĪP vadītājs Signis Rīns. Sarunā ar zz.lv viņš atzina, ka pagaidām vēl nav skaidrs, par kādiem līdzekļiem tiks veikti remontdarbi. Māja ir būvēta pirmajos pēckara gados.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Eva Mellēna

Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē informē, ka pēc Pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) datiem dienas vidū ziemeļrietumu vējš brāzmās Jelgavā sasniedzis pat 26-31 metrus sekundē. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) līdz pulksten 16 saņēmis jau 12 izsaukumus, kas saistīti ar spēcīgā vēja radītajiem postījumiem, turklāt astoņi no tiem saņemti laika posmā no pulksten 15 līdz 16. POIC turpina saņemt zvanus no iedzīvotājiem par vēja radītajiem postījumiem. Šobrīd vairākās vietās pilsētā norit spēcīgā vēja radīto seku likvidēšanas darbi.

Arī Strautnieku ielā vējš dzīvojamai mājai atrāvis daļu jumta seguma un ugunsdzēsēji glābēji to nostiprināja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VUGD informē, ka Elektrības ielā ēkai norauts jumta segums apmēram 700 kvadrātmetru platībā. Šobrīd notiek jumta demontāža.

Krišjāņa Barona un Jēkaba ielā koki iekārušies elektrības vados, savukārt Kazarmes ielā – elektrības vadi iekārušies kokā. Stiprais vējš nolauzis koku arī Raiņa un Sarmas ielas krustojumā, Palīdzības ielā, kur tas uzkritis automašīnai.

Spēcīgā vēja radīto seku likvidēšanas darbos Jelgavas ugunsdzēsējiem glābējiem steidzās palīgā arī kolēģi no Kalnciema, Dobeles un Elejas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VUGD aicina iedzīvotājus šovakar bez nopietnas vajadzības nedoties ārā un savas automašīnas novietot tālāk no kokiem un dažādām konstrukcijām, kas vēja laikā var atdalīties un bojāt transportlīdzekļus.

“Pilsētsaimniecība” informē, ka pēcpusdienā veikta ielu braucamo daļu atbrīvošana no izgāztiem un nolauztiem kokiem, lai novērstu bīstamību satiksmei. No kokiem brauktuve atbrīvota Kārklu ielā, kur kopā nogāzušies četri koki, no tiem viens bija pārgāzies pāri ielai, Lediņu ceļā, Brīvības bulvārī pie ēkas Nr.9, Raiņa, Tērvetes un Sarmas ielu krustojumā, Ganību ielā 86, Baložu ielā. Koki ir sazāģēti un novākti no ielas braucamās daļas, novietojot tos zaļajās zonās vai vietās, kur netraucē kustībai, un vēlāk, beidzoties stiprā vēja postījumu novēršanas darbiem, šie koki tiks aizvesti. “Pilsētsaimniecība” ir informācija ar to, ka ir izgāzies koks Pulkveža Oskara Kalpaka ielas 9 pagalmā un aizlūzuši zari kokiem Lapskalna ielā. Koku zāģēšanā un novākšanā iesaistītas trīs brigādes, palīdzot arī VUGD un brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem.

Lūstošie koki nodarījuši bojājumus arī satiksmes drošības infrastruktūrai. Rīgas un Kalnciema ielu krustojumā koks nogāzis luksofora balstu, kas krītot sabojāts. Raiņa, Tērvetes un Sarmas ielu krustojumā nogāzies koks bojājis ceļa zīmi, apgaismes balstu un luksofora signālgalvu. Visā pilsētā spēcīgās vēja brāzmas sagrozījušas konsoles. Saliektas vai nogāztas ceļa zīmes konstatētas arī Raiņa un Tērvetes ielās.

Vairākās vietās pilsētā notiek spēcīgā vēja radīto seku likvidēšanas darbi. Arī “Pilsētsaimniecība” turpina apzināt vēja postījumus un novērst bojājumus infrastruktūrai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.