Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Šogad apstiprināti “Erasmus+” projekti par vairāk nekā 26 miljoniem eiro

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) šogad apstiprinājusi “Erasmus+” projektus skolu, profesionālās, pieaugušo un augstākās izglītības sektorā ar kopējo finansējumu 26,46 miljoni eiro, informēja VIAA komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas vecākā eksperte Alise Devjatajeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šo summu veido Eiropas Komisijas (EK) finansējums mācību mobilitātēm un partnerībām sadarbībai izglītības un mācību jomā 25,31 miljonu eiro apmērā un 1,15 miljoni eiro valsts budžeta līdzfinansējums augstskolu studentu un personāla mobilitātei, kā arī sadarbības un mācību aktivitātēm.

Kā skaidro Devjatajeva, jaunajā programmas periodā, kas tiek īstenots no 2021. līdz 2027.gadam, likts uzsvars uz personu individuālo un grupu mobilitāti, kā arī organizāciju sadarbību, kas sekmē iekļaušanu, izcilību, radošumu, inovāciju un ilgtspēju, īpašu uzmanību pievēršot programmas prioritātēm – iekļaušanai un daudzveidībai, zaļajai un digitālajai pārveidei, kā arī aktīvai līdzdalībai demokrātiskajos procesos.

Šogad visos izglītības sektoros kopā apstiprināti 224 mobilitātes projekti par 21,89 miljoniem eiro, kuros 9592 pārstāvji no dažādiem izglītības sektoriem dosies gūt zināšanas un pieredzi ārvalstīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu dalībnieki piedalīsies kursos, darba vērošanā, pieredzes apmaiņā vai sniegs atbalstu kā pavadošās personas, kā arī docēs, stažēsies, studēs vai izies praksi citā valstī.

Īstenojot “Erasmus+” programmas apstiprinātos 44 augstākās izglītības sektora projektus, kas finansēti no Eiropas Komisijas (EK) iekšējiem finanšu instrumentiem, mobilitātēs dosies 2700 studenti un 1881 augstskolu mācībspēks, savukārt apstiprinātajos 13 projektos, kas finansēti no EK ārējiem finanšu instrumentiem, tiks īstenotas 250 studentu un 377 personāla mobilitātes. Kopumā 39 kombinētās intensīvās studiju programmas īstenos 20 augtākās izglītības iestādes, un tajās būs iesaistīti 645 studenti.

Šogad skolu sektorā apstiprināti 105 projekti, kuros tiks īstenotas 2103 mobilitātes, tostarp 746 skolēnu īstermiņa mobilitātes un divas skolēnu ilgtermiņa mācību mobilitātes. Savukārt profesionālās izglītības sektorā apstiprināti 35 projekti ar 1636 mobilitātēm, no tām 917 audzēkņu īstermiņa, bet 184 – ilgtermiņa jeb “ErasmusPro” ar ilgumu 3-12 mēneši mobilitātes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sešām profesionālās izglītības iestādēm piešķirts finansējums, lai nodrošinātu 39 audzēkņu dalību profesionālās izglītības un mācību prasmju konkursos.

Pieaugušo izglītības sektorā apstiprināti 28 projekti, kuros tiks īstenota 401 mobilitāte. Smelties pieredzi ārvalstīs ar “Erasmus+” programmas atbalstu dosies arī 79 pieaugušo izglītības mācību dalībnieki.

“Erasmus+” programmā tiek īstenoti sadarbības projekti, kas atbalsta starptautiskās sadarbības pieredzes gūšanu, partneru tīklu veidošanu, kapacitātes stiprināšanu un inovatīvu rezultātu izstrādi izglītības un mācību jomā. Atbilstoši organizāciju un projekta ideju specializācijas jomai un struktūrai, iespējams īstenot sadarbības partnerības un maza mēroga partnerības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visos izglītības sektoros kopā šogad apstiprinātas 12 sadarbības partnerības ar kopējo finansējumu 3,06 miljoni eiro. Savukārt maza mēroga partnerībām, kas tiek īstenotas skolu, profesionālās un pieaugušo izglītības sektoros, pirmajā kārtā apstiprināti septiņi projekti ar kopējo finansējumu 360 000 eiro, bet konkursa otrajā kārtā saņemtie 46 projektu pieteikumi ir vērtēšanas procesā.

Vērtēšana sākta arī 70 “Erasmus+” programmas akreditācijas pieteikumiem skolu, profesionālās un pieaugušo izglītības sektoros.

EK pieejamais finansējums mācību mobilitātei un partnerībām sadarbībai izglītības un mācību jomā šogad bijis 28,38 miljoni eiro un līdz šim neiztērētā summa tiks novirzīta 2022.gada konkursa otrās kārtas labākajiem projektiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Erasmus+” mājaslapā publicēta statistika par 2022.gada “Erasmus+” programmas finansējumu, pieteikumiem un apstiprinātajiem projektiem visos izglītības sektoros.

“Erasmus+” ir Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programma. Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par ES “Erasmus+” programmas īstenošanu Latvijā, savukārt VIAA un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina ES “Erasmus+” programmas ieviešanu.

Foto: no arhīva

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.