Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Šonedēļ Latvijā nogādās pirmo jauno elektrovilcienu

Šonedēļ Čehijas “Škoda Group” uzņēmums “Škoda Vagonka” Latvijā nogādās pirmo jauno elektrovilcienu, aģentūrai LETA pavēstīja AS “Pasažieru vilciens” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānijā norāda, ka elektrovilciens tiek vests sadalīts pa daļām, četrās apsargātās kravas automašīnās – pirmajā no ražotnes Pilzenē tiek vesta ritošā daļa, otrajā no ražotnes Ostravā tiek vestas jumta sastāvdaļas, savukārt trešajā un ceturtajā – pirmie divi no pavisam četriem elektrovilciena vagoniem. Pārvietošana no Čehijas notiek caur Poliju un Lietuvu.

Ritošā daļa Rīgā nogādāta 21.jūnijā, bet jumta sastāvdaļas Latvijā tiks nogādātas trešdien. Vagoni, kurus lielo gabarītu dēļ pārvieto tikai naktīs, lai pēc iespējas mazāk traucētu satiksmi, Latvijas galvaspilsētu sasniegs ceturtdien, 23.jūnijā, agri no rīta. Atlikušos divus elektrovilciena vagonus piegādās jūnija pēdējā nedēļā.

Vienlaikus “Pasažieru vilciena” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis atzīmē, ka ekspertu komanda vilcienu vēl samontēs un vairāku mēnešu garumā izmantos dažādām pārbaudēm Latvijas dzelzceļa infrastruktūrā, pārliecinoties par elektrovilciena atbilstību drošības un citiem standartiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt “Škoda Vagona” valdes priekšsēdētājs Martins Bednarzs norāda, ka, ņemot vērā pašreizējo situāciju Eiropā, bija jāmaina sākotnējie plāni vilcienu pārvietošanai. 

“Visi vilcieni un nepieciešamās detaļas uz Latviju tiks nogādātas pilnībā ar autotransportu. Mēs arī sadarbojamies ar partneri no Latvijas, kas palīdzēs vilcienu gala montāžā tieši Latvijā. Vilcienu uzmontēsim uz platsliežu ratiņiem, uz jumta uzstādīsim elektroiekārtas un veiksim visus nepieciešamos darbus, lai varētu sākties vilciena testēšana. Tāda pati procedūra tiks veikta arī pārējiem vilcieniem, kuri tiks atvesti. Elektrovilciena testēšanu uz Latvijas dzelzceļa infrastruktūras plānots sākt augustā,” viņš skaidro.

Paredzēts, ka “Pasažieru vilciens” visus 32 elektrovilcienus, kuri būs pilnībā gatavi pasažieru pārvadājumiem, saņems līdz 2023.gada beigām. Katrs no tiem sastāvēs no četriem vagoniem. Viena elektrovilciena garums būs 109 metri. Katrā vilcienā būs sēdvietas 436 pasažieriem. Vilcienos būs viena līmeņa iekāpšana no pasažieru platformām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vilcienu gaita, salīdzot ar pašlaik lietošanā esošajiem, būs vienmērīgāka un trokšņu līmenis salonos būs zemāks. Jauno vilcienu konstruktīvais ātrums būs līdz 160 kilometriem stundā, kamēr esošajiem vilcieniem tas ir 120 kilometri stundā. Maksimālo ātrumu būs iespējams attīstīt iecirkņos, kur to nākotnē ļaus dzelzceļa infrastruktūra.

Pēc jauno elektrovilcienu iegādes “Pasažieru vilciens” varēs ieviest intervāla grafikus visos elektrovilcienu maršrutos. Tas nozīmē, ka darba dienu rītos un vakaros, kas tradicionāli ir noslogotākais laiks, vilcieni kursēs ik pēc 15 līdz 20 minūtēm. Paredzēts, ka ar jaunajiem vilcieniem izpildīs reisus Aizkraukles, Tukuma, Skultes un Jelgavas virzienā.

Visa projekta kopējās izmaksas ir 257,889 miljoni eiro, un 23 jauno elektrovilcienu sastāvu iegāde plānota ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 114,211 miljonu eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pasažieru vilciens” ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no “Latvijas dzelzceļa” veiktajām funkcijām. Iepriekš “Pasažieru vilciens” 100% bija “Latvijas dzelzceļa” meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Foto: Dienas Bizness

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.