Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Šonedēļ Zemgalē notiks militāro mācību “Namejs 2022” aktīvā fāze

Militāro mācību “Namejs 2022” rudens posma aktīvajā fāzē no trešdienas, 5.oktobra, līdz svētdienai, 9.oktobrim, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 51. kājnieku bataljons veiks mācību uzdevumus Dobelē, Tukumā, Apguldē un Sēmē, informē Dobeles novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību laikā bataljona karavīri un zemessargi veiks mācību uzdevumus hibrīda un konvencionālā apdraudējuma apstākļos diennakts gaišajā un tumšajā laikā, kā arī trenēs nodaļas līmeņa kolektīvās kaujas spējas un pilnveidos lauka kaujas iemaņas.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militāro mācību “Namejs 2022” rudens posms no 5.septembra līdz 9.oktobrim norisinās visā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā – gan pilsētvidē Liepājā un Ventspilī, gan Dienvidkurzemes, Dobeles, Jelgavas, Kuldīgas, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils novadu teritorijās, gan militārajā poligonā “Mežaine”. Militāro mācību uzdevumi tiek veikti iepriekš saskaņotos valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošos zemes īpašumos.

Militāro mācību cikls “Namejs” ir iepriekš plānots un visā Latvijā norisinās kopš 2014.gada. Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu NBS, tostarp Zemessardzes kaujas spējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Militāro mācību laikā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā pa autoceļiem pārvietosies bruņoto spēku militārā tehnika, karavīri un zemessargi.

Ārpus poligoniem tiks izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.

NBS aicina ar sapratni izturēties pret iespējamiem īslaicīgiem pārvietošanās apgrūtinājumiem, kas var rasties mācību laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Aktuālajai informācijai par mācību norisi var sekot līdzi Latvijas armijas sociālo tīklu kontos, kā arī NBS tīmekļa vietnē www.mil.lv, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes un 51. kājnieku bataljona “Facebook” lapās.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.