Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Šoziem reģistrēti 18 klīniski gripas gadījumi

Latvijā šajā gripas sezonā līdz šim reģistrēti 18 klīniskie gripas gadījumi un astoņi laboratoriski apstiprināti A tipa gripas gadījumi, tajā skaitā divi hospitalizēti pacienti, kuriem laboratoriski apstiprināta gripas infekcija, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šie gadījumi esot atklāti Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Jūrmalā un Rēzeknē.

SPKC norāda, ka saslimstība ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām jeb pacientu skaits, kas vērsušies ģimenes ārstu praksēs akūtu elpceļu infekciju gadījumos šajā sezonā ir augstāks nekā iepriekšējā. Pagājušajā nedēļā pacientu skaits, kas vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos paaugstinājies – reģistrēti 1716,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir par 479,9 vairāk nekā nedēļu iepriekš.

Augstākā intensitāte tiekot novērota tieši bērnu vecumā līdz 14 gadiem vidū un augstākā saslimstība konstatēta Liepājā, Gulbenē un Rīgā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā 28 pacientiem bijusi nepieciešama pneimonijas ārstēšana. Arī pneimonijas gadījumā augstākā saslimstība ir bērnu vecumā līdz četriem gadiem vidū. SPKC norāda, ka arī saslimstība ar pneimonijām šajā sezonā ir augstāka nekā pērn.

Starptautiskie dati liecina, ka gripas aktivitāte turpina pieaugt visā Eiropas reģionā, it īpaši ziemeļu un austrumu apgabala valstīs. Par plaši izplatītu gripas aktivitāti, vidēju vai augstu gripas intensitāti ziņoja Albānija, Izraēla, Ziemeļmaķedonija, Norvēģija, Krievija un Zviedrija. Tikmēr Francija, Zviedrija un Apvienotā Karaliste ziņoja par intensīvās terapijas nodaļās hospitalizētiem 30 pacientiem, kuriem konstatēta pārsvarā A tipa gripa.

SPKC epidemiologi atgādina, ka vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki cilvēki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām – sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un citi, kuriem ir novājināta imunitāte. Gripa ir arī īpaši bīstama maziem bērniem un grūtniecēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādēļ SPKC eksperti atgādina, ka vēl joprojām var vakcinēties pret gripu. Iepriekšējo gadu tendences rādot, ka saslimstības ar gripu pacēlums sākas janvāra vidū un ilgst līdz martam, pēc tam pakāpeniski samazinoties. Gripas vakcīnu var saņemt kopā ar vakcīnu pret Covid-19.

Šogad valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas var saņemt ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai pie sava ģimenes ārsta iedzīvotāji, kas pieder noteiktām riska grupām, proti, ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas, seniori vecumā no 65 gadiem, pieaugušie un bērni, kuri slimo ar hroniskām slimībām (plaušu, kardiovaskulārām, vielmaiņas, nieru, psihoneiroloģiskām slimībām, imūndeficītu, personas, kas saņem imūnsupresīvu terapiju un citi), sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti, bērni līdz divu gadu vecumam, grūtnieces.

Vakcīnas pret gripu bez maksas var saņemt arī Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji, Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu darbinieki ar speciālajām dienesta pakāpēm – policisti, robežsargi, ugunsdzēsēji, vispārējās izglītības iestāžu pedagogi, ieslodzītie un ieslodzījumu vietās nodarbinātie, kas nonāk tiešā saskarē ar ieslodzītajiem.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.