Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Spēja apvienot darbu ar draudzību

Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” sapludina folkloru ar populārās mūzikas pasauli
Etnomūzikas grupa “Tautumeitas” pēc veiksmīga lielkoncerta vasaras izskaņā Skultes ostā izsludināja jaunākā albuma “Skrejceļš” rudens koncerttūri un viesosies dažādās Latvijas pilsētās, tajā skaitā 24. novembrī Jelgavas kultūras namā. Albums “Skrejceļš”, ar kura programmu “Tautumeitas” dosies tūrē, iznāca šī gada aprīlī. Tas veidots kopā ar jau ilggadējo grupas mūzikas producentu Reini Sējānu un zviedru producentu Povelu Olsonu, kurš strādājis arī ar grupu “Prāta vētra”. Albumā apkopotas 14 dziesmas, kuras varēs noklausīties koncertos, un ne tikai. “Tautumeita” Gabriēla Zvaigznīte, kura pievienojās grupai tieši pirms gada, albuma “Skrejceļš” radīšanas laikā, “Ziņām” stāsta par koncerttūri un piederības sajūtas vērtību.
– No sākuma atgriezīsimies saulainākā laikā – vasarā. Šovasar Skultes ostā “Tautumeitas” koncertā prezentēja jaunāko albumu “Skrejceļš”. Ar kādām atmiņām un emocijām atceraties šo koncertu?
Tas likās kā sapnis vasaras naktī. Grūti noticēt, ka tas notika, jo tas tiešām bija maģiski – pirmkārt lokācija, kaut kas pilnīgi neierasts, un lielā skatuve… Tas bija mūsu pirmais lielais brīvdabas koncerts, līdz šim visi “Tautumeitu” koncerti notikuši iekštelpās, tāpēc šī pirmā āra uzstāšanās iedeva patiesi maģisku sajūtu. Skatuve tika būvēta no nulles, un redzēt visu procesu bija jauna, iedvesmojoša pieredze. “Tautumeitām” šovasar bija traki liels skrējiens – koncerttūre ar “Prāta vētru” un mūsu skaistais galamērķis Skultes koncerts. Sirsnīgs vasaras nobeigums, koncertā enerģiju varēja just pa visām vietām.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.