Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēni izmanto ekskluzīvu iespēju iepazīt Eiropas Savienības Tiesas darbību

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12.soc. klase

2021. gadā Eiropas Savienības Tiesa Luksemburgā uzsāka izmēģinājuma projektu – attālinātos apmeklējumus, kas paredzēti vidusskolēnu grupām vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Izmēģinājuma projektā piedalījās jaunieši no četrām dalībvalstīm: Francijas, Itālijas, Ungārijas un Latvijas. Latviju pārstāvēja Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12. soc. klase politikas, tiesību un vēstures skolotājas Gunitas Smiltānes vadībā. Apmeklējums notika 8. februārī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēniem tika piedāvāta īpaši pielāgota programma latviešu valodā. Šī programma iecerēta kā daļa no izglītības projekta, kurā, izzinot Eiropas Savienības (ES) darbību ikdienā, tiek izceltas ar ES pilsonību piešķirtās priekšrocības, Savienības kopējās vērtības un integrācijas uzdevumi. Šīs programmas mērķis ir sniegt izpratni par ES Tiesas darbību, nodrošinot kopējo Eiropas tiesiskumu, un tās nolēmumu ietekmi uz cilvēku ikdienu, ļaujot vidusskolēniem izprast viņu kā ES pilsoņu tiesības un likt apzināties, ka viņi var aktīvi piedalīties Savienības demokrātiskajā dzīvē.

Demokrātija, tiesiskums un cilvēktiesības

Attālinātajā apmeklējumā bija iekļauti gan videomateriāli, gan attālinātas tikšanās. Tika demonstrētas divas filmas: filma ar ES Tiesas amatpersonu piedalīšanos, atspoguļojot Tiesas darbību, uzdevumu un vēsturi, un filma par lietas izskatīšanas norisi no tās ierosināšanas līdz izskatīšanas beigām. Notika interaktīva tikšanās ar ES Tiesas tiesneses Inetas Ziemeles palīdzi Ievu Freiju, viņa iepazīstināja ar īpaši jauniešiem aktuālu lietu, t.i., lietu 209/03 Bidar par aizdevuma piešķiršanu studentiem. Apmeklējuma moderatore no Saziņas direkcijas Elīna Apine-Despierris jauniešus aizveda virtuālā ekskursijā pa ES Tiesas ēkām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu rakstu lasiet 24. februāra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Foto: Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija

Ineta Ziemele

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.