Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Spīdoliešiem” sporta stundu vada bokseris Mairis Briedis

Neierastu sporta stundu šodien aizvadīja Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 9. un 12. klašu skolēni. Viņiem stundu Raiņa ielas Sporta nama boksa zālē vadīja pasaulē zināmais bokseris Mairis Briedis, mudinot jauniešus ne tikai sportot un būt aktīviem, bet arī iegūt izglītību, kurai ir tikpat būtiska loma sportā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jauniešiem nedrīkst kaut ko uzspiest ar varu, ir tomēr jāpanāk, lai viņus pašus tas ieinteresē un viņi vēlas sportot, tad arī neizpaliks rezultāts,” uzskata M.Briedis.

Slavenais bokseris kopā ar jauniešiem veica iesildīšanos, izpildīja dažādus koordinācijas vingrinājumus, kas trenē veiklību un koordināciju, kā arī parādīja pamata boksa paņēmienus. “Jāatzīst, ka šis bija man pavisam kas neierasts, jo ikdienā treniņos esmu tikai es un mani sparinga partneri, bet es ceru, ka jaunieši izbaudīja un arī guva kādu atziņu savai tālākajai dzīvei,” pēc sporta stundas atzina M.Briedis, gan papildinot: “Ja šis būtu nopietns boksa treniņš jaunajiem bokseriem, es būtu stingrāks.”

M.Briedis, uzrunājot jauniešus, uzsvēra, ka dzīvē ļoti būtiska ir izglītība un zināšanas, kas attīsta katras personas mentālo būtību, tikpat svarīgi ir sportot, jo tas norūda, uzlabo un nostiprina fizisko veselību, audzina mērķtiecību, un tieši viņa pārstāvētais sporta veids, viņaprāt, ir tas, kas norūda par īstiem večiem. Tāpat dzīvē esot svarīgi neaizskart citus un neapcelt vājākos, jo nekad nezini, vai jūsu ceļi dzīvē vēl nekrustosies. “Lai arī ar ko jūs savā dzīvē nodarbotos, esiet saliedēti un gudri, jo gudrajiem pieder pasaule,” tā M.Briedis, uzsverot, ka ir ļoti svarīgi katram atrast kādu nodarbi, ar ko aizpildīt brīvo laiku, tad prāts nevedīsies uz dažādām muļķībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bezdarbība noved līdz bezdibenim, un to zinu teikt no pieredzes. Visi nedarbi notiek tikai aiz nekā nedarīšanas,” tā bokseris. Viņš pārliecināts, ka panākumu atslēga, lai sasniegtu augstus rezultātus, ir mērķtiecība, pareizi cilvēki, kuri māk tevi motivēt. “Bet pats galvenais – pašam ir jābūt motivētam. Svarīgi ir pašam atrast to īsto sporta veidu un iet soli pa solim uz priekšu, izjūtot to, saprotot, nostiprinot sevi tajā, un tikai tad, kad jau esi sasniedzis pirmos panākumus, neapzināti vari nokļūt līdz olimpiskā čempiona medaļai,” tā M.Briedis.

Spīdolas ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse ir pārliecināta, ka Latvijā ir jāvairo jauniešu vēlme un centība tiekties pēc izcilības, jāvairo izpratne, ka lieli panākumi nāk ar darbu, ar pacietību, ar uzdrošināšanos darīt vairāk. “Mairis Briedis jau kopš pirmajiem viņa lielajiem panākumiem boksā tiek vērtēts kā viens no Latvijas sporta pasaules varoņiem. Viņa vadītā sporta stunda un tikšanās ar tik mērķtiecīgu un spēcīgu personību ir brīnišķīga dāvana skolai Spīdolas dienā, ko nosvinējām šonedēļ,” atzīst direktore.

Skolas sporta skolotājs Jānis Rihards uzskata, ka skolēniem ir motivējoši satikt personības, kuras jau savā dzīvē kaut ko ir sasniegušas. “Iespējams, ka šī sporta stundu kādu no šiem jauniešiem ieinteresēs profesionāli trenēties boksā un apjaust, ka ar mērķtiecīgu darbu var sasniegt lielas virsotnes. Domāju, ka šī ir lieliska ceļamaize jauniešiem dzīvē,” tā sporta skolotājs. Jāpiebilst, ka pieciem skolēniem šī sporta stunda kopā ar M.Briedi bija īpašāka, jo viņi ikdienā nodarbojas ar boksu un tagad viņu boksa cimdus rotās arī slavenā boksera M.Brieža paraksts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms sporta stundas M.Briedi ar ierašanos Jelgavā sveica arī Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Sporta Servisa centrs” direktors Juris Kaminskis, dāvinot M.Briedim šaha spēli, ko viņš varēšot uzspēlēt brīvajā laikā, lai trenētu prātu. 

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.