Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

SPRK aicina neatlikt sūtījumu svētku laikā uz pēdējo brīdi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina neatlikt pasta sūtījumu veikšanu svētku laikā uz pēdējo brīdi, aģentūru LETA informē komisijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPRK apkopotie dati liecina, ka vidēji mēnesī pasta operatori Latvijā kopumā apstrādā 1,8 miljonus paku un 600 000 sīkpaku sūtījumu, bet gada nogalē šie skaitļi teju trīskāršojas.

Vienlaikus SPRK atzīmē, ka visu pasta sūtījumu skaits pērn, salīdzinot ar 2020.gadu, palielinājies par gandrīz 10%, savukārt, pateicoties e-tirdzniecības attīstībai, pasta paku sūtījumu skaits palielinājies teju par 50%. Lielākais paku sūtījumu pieaugums bijis pakomātos – par 45% iekšzemes sūtījumiem un par 73% pārrobežu sūtījumiem.

SPRK galvenais pasta tirgus pakalpojuma eksperts Bruno Frīdenbergs-Ansbergs brīdina, ka, strauji pieaugot pasta sūtījuma apjomiem gada nogalē, sūtījumu piegāde var būt pat divreiz ilgāka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sūtījumi var aizkavēties ja norādīts nesalasāms vai neprecīzs adresāts, izmantots neatbilstošs iepakojums, ir aizdomas par sūtījumā esošu priekšmetu no aizliegto lietu saraksta, nav ievērotas pasta komersanta norādes un noteikumi, kā arī citu iemeslu dēļ.

SPRK atgādina, ka pasta sūtījumu piegādes ilgums standarta gadījumos Latvijas teritorijā vēstulēm ir viena darba diena, bet pakām – četras darba dienas. Savukārt starptautiskajiem sūtījumiem atkarībā no atrašanās vietas – ilgāk. Piemēram, Eiropas Savienībā – līdz 10 darba dienām, bet uz ASV, Kanādu vai Austrāliju – 15 līdz 30 darba dienas.

Komisijā skaidro, ka, tā kā svētku laikā pasta sūtījumu skaita pieauguma dēļ visus sūtījumus vienā transportlīdzeklī pārvest nav iespējams, svētkos veidojas sūtījumu rinda, un tie tiek nogādāti galamērķī ar nākamo pieejamo transportlīdzekli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPRK arī atgādina, ka jārēķinās, ka muitā starptautisko pasta sūtījumu var atvērt un pārbaudīt, tā rezultātā aizkavējot piegādi. Pasta sūtījumu var sūtīt atpakaļ adresātam vai pat likvidēt.

Sīkāk ar pasta pakalpojumu noteikumiem var iepazīsties VAS “Latvijas pasts” vai SPRK mājaslapās.

Pasta pakalpojumi ir regulējami sabiedriskie pakalpojumi, kurus iedala tradicionālajos pasta pakalpojumos, eksprespasta, kurjerpasta un abonēto preses izdevumu piegādes un ar to saistītajos pakalpojumos. SPRK datu bāzē uz 7.decembri reģistrēti 63 pasta komersanti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPRK realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.