Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Stājas spēkā prasība par oficiālo elektronisko adresi aizsardzības nozarē nodarbinātajiem

No šodienas tiek piemērota prasība par oficiālo elektronisko adresi karavīram, zemessargam, Nacionālo bruņoto spēku civilajam darbiniekam, atvaļinātam karavīram, Aizsardzības ministrijā un tās padotībā esošajās iestādēs nodarbinātajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim oficiālās elektroniskās adreses izmantošana aizsardzības nozarē obligāta bija tikai rezerves karavīriem.

Aizsardzības nozares darbība ir vērsta uz valsts aizsardzības interešu aizsardzību, un jebkura informācija, tostarp saziņa ar personālsastāvu, nereti ir uzskatāma par aizsargājamu, līdz ar to oficiālās elektroniskās adreses ieviešana nodrošinās informācijas aizsardzību attiecīgās situācijās.

Ar oficiālās elektroniskās adreses starpniecību tiks īstenota ikdienas saziņa, kas ietvertu ne tikai vispārīgu informāciju par mācībām un uzdevumiem, bet arī būs izmantojama juridisko un finanšu jautājumu risināšanā, piemēram, izsniegto materiāltehnisko līdzekļu inventarizēšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādas izmaiņas likumā būtiski mazinās arī administratīvo un finansiālo slogu fizisku vēstuļu sagatavošanā un izsūtīšanā, vai informējot personālu telefoniski.

Ieviešot oficiālās elektroniskās adreses obligātu izmantošanu, Aizsardzības ministrija šādi atbalstīs valsts pārvaldes vienoto pāreju saziņā ar fiziskajām un juridiskajām personām izmantot e-adresi.

E-adrese ir mūsdienīgs, drošs, efektīvs un ērts saziņas rīks ar vairāk nekā 3000 valsts un pašvaldību iestādēm jebkurā laikā no jebkuras atrašanās vietas, ko ikviens Latvijas iedzīvotājs un uzņēmējs var sev izveidot un lietot jau no 2019.gada.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.