Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Starptautisko Invalīdu dienu Jelgavā šogad atzīmēs citādāk

Pilsētas iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām viņiem sarūpētu iepriecinājumu, sākot no 29. novembra līdz pat 15. decembrim varēs saņemt individuāli Sabiedrības integrācijas pārvaldē (SIP) Skolotāju ielā 8.

Tradicionāli Jelgavā Starptautiskā Invalīdu diena tiek aizvadīta pasākumā “Ar sauli sirdī”, taču šogad, ievērojot epidemioloģiskos noteikumus, kopīgs pasākums nenotiks. Bet pilsētas iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām viņiem sarūpētu iepriecinājumu, sākot no 29. novembra līdz pat 15. decembrim varēs saņemt individuāli Sabiedrības integrācijas pārvaldē (SIP) Skolotāju ielā 8. Lai to saņemtu obligāti ir iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63005496 vai 63005468, vienojoties par konkrētu pārvaldes apmeklējuma laiku, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starptautisko Invalīdu dienu pasaulē atzīmē 3. decembrī, lai vērstu sabiedrības uzmanību uz cilvēku ar invaliditāti ikdienu, akcentētu būtiskākās problēmas un meklētu iespējamos risinājumus, runātu par viņu tiesībām, kā arī mazinātu atstumtību un veicinātu cilvēku ar īpašām vajadzībām sociālo iekļaušanos.

Ik gadu pasākums “Ar sauli sirdī” Jelgavā ir bijis kā platforma, kur klātienē satiekas cilvēki ar īpašām vajadzībām, kur invalīdu organizāciju kolektīvi priecē ar priekšnesumiem un cilvēki ar īpašām vajadzībām var savstarpēji socializēties. Diemžēl epidemioloģiskās situācijas dēļ jau otro gadu kopīga sanākšana vienotā pasākumā izpaliek, taču pilsētas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām pašvaldība ir sarūpējusi nelielu iepriecinājumu un nākamā gada Jelgavas kalendāru. To cilvēki ar īpašām vajadzībām šogad varēs saņemt individuāli, iepriekš sazinoties ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi, un vienojoties par konkrētu apmeklējuma laiku. Jāuzsver, ka iestādē var ierasties tikai iepriekš piesakoties. To var izdarīt zvanot pa tālruni 63005496 vai 63005468.

Taču ikviens aicināts izvērtēt savu veselības stāvokli Covid-19 pandēmijas laikā un ievērot noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, tai skaitā mutes un deguna aizsega lietošanu pārvaldes apmeklējuma laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedrības Integrācijas pārvaldes vadītāja Ilga Antuža norāda, ka pārvalde arī katru valstspilsētas organizāciju, kas pārstāv cilvēkus ar īpašām vajadzībām, uzrunās atsevišķi, lai tālāk informētu to biedrus par iepriecinājuma saņemšanas kārtību. Kā arī pārvalde vienosies ar invalīdu organizāciju vadītājiem par iespējām sarūpēto iepriecinājumu nogādāt arī tiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuri paši nevar ierasties pārvaldē.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.