Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Stiprināta pašvaldību spēja civilajā aizsardzībā un Ukrainas bēgļu uzņemšanā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 3.martā rīkoja mācības pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisijām (STCAK) par to lomu un rīcību krīzes situācijās, lai nodrošinātu efektīvu uzdevumu izpildi personu no ārvalstīm masveida ierašanās gadījumā Latvijā, informē VUGD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību gaitā tiek izskatīti sadarbības algoritmi, kas paredzēti šī gada 24.februārī Ministru kabinetā apstiprinātajā plānā, kur ir noteikti valsts institūciju, pašvaldību un komersantu īstenojamie pasākumi un iesaistāmie resursi, lai nodrošinātu saskaņotu un nekavējošu rīcību un spētu uzņemt personas, kas ierodas no Ukrainas.

Sadarbības algoritmi jau darbojas, un šobrīd ir izmitinātas 64 personas.

Iedzīvotājus, kas vēlas sniegt atbalstu cilvēkiem, kas bēg no kara Ukrainā, VUGD aicina reģistrēties mājaslapā palidziukrainai.lv. Jautājumu gadījumā par Ukraiņu ierašanos un palikšanu Latvijā VUGD aicina zvanīt uz diennakts bezmaksas numuru 27380380. Uzņēmējiem, kas vēlas nodrošināt humāno palīdzību, aicinājums reģistrēties www.palidziukrainai.lv. Lūgums iedzīvotājiem un uzņēmējiem nekādā gadījumā nedoties uz Polijas – Ukrainas robežu pašiem, jo rodas haoss un rindas, kas kavē ukraiņu bēgļu nokļūšanu drošībā. VUGD aicina būt vienotiem un sniegt koordinētu humāno palīdzību, lai tā pēc iespējas ātrāk sasniegtu tos, kam tā nepieciešama!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai atbalstītu Jelgavas sadraudzības pilsētas Ivanofrankivskas iedzīvotājus Ukrainā un solidarizētos ar Ukrainu un sniegtu atbalstu tās tautai kara apstākļos, turpinās medicīnas un pirmās nepieciešamības preču ziedošana nogādei Ukrainā, informē Jelgavas pašvaldība.

Foto: no arhīva un Jelgavas pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.