Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Stirnu buks” aicina uz gleznaino Tērveti

Lai izbaudītu atvasaras burvību svaigā gaisā, 10. septembrī ikviens aicināts doties uz Tērvetes pusi. Tur norisināsies taku skrējiena seriāla “Gjensidige Stirnu buka Trejbuks 2022” vidējais posms. Sacensību centrs pirmoreiz atradīsies priežu meža ielokā AS “Latvijas valsts meži” dabas parka glempinga teritorijā līdzās Tērvetes ūdenskrātuvei un LVM dabas parkam Tērvetē, informē pasākuma rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šā gada ekspressezonas jeb “Trejbuka” pirmais posms norisinājās 13. augustā Strīķupes takās Cēsu pusē, bet noslēdzošais paredzēts 1. oktobrī Lielajā ciemā Tukuma novadā. Lai arī uz seriāla uzvarētāju tituliem varēs pretendēt tikai visos trīs posmos piedalījušies dalībnieki, uz Tērveti aicināti arī Strīķupes takās augustā nebijušie aktīvās atpūtas cienītāji, jo darāmā netrūks.

Distances piemērotas katram – gan ātrajam un stiprajam, gan lēnīgajam un vismazākajam! Pavisam būs iespējams izskriet sešas meža takas: nepilnu kilometru garo “Gardu Muti Susurs” vismazākajiem, piecarpus kilometru garās “LVM Skolu čempionāts” un “Sportland Vāvere”, 13 kilometrus garo “Vivacolor Zaķis”, kā arī 21 kilometru garo “Venden Stirnu buks” un 26 kilometrus garo “Garmin Lūsis”. Reģistrēties sacensībām var mājas lapā stirnubuks.lv. Dalībnieku numuru izņemšana glempingā sacensību dienā sāksies pulksten 9. Plašāka informācija par sacensību norisi atrodama mājas lapā stirnubuks.lv.

Tērvetes mežs ir viena no kolorītākajām taku skriešanas vietām Latvijā, jo skaistās dabas ainavas tur papildina arī ar tēlniecības palīdzību uzburtā literāro tēlu pasaule, kā arī seno zemgaļu mantojums. Ikvienam būs iespēja apskatīt pirms astoņiem simtiem gadu būvētās Tērvetes koka pils kopiju, trīs Tērvetes pilskalnus un arīdzan nesen glīti iekonservētās Livonijas ordeņa viduslaiku pilsdrupas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daļa dabas parka tiek dēvēta par Sprīdīša zemi, jo veltīta rakstnieces Annas Brigaderes pasaku un lugu varoņiem. Efektīgu pašiņu cienītājiem der atcerēties, ka Sprīdītis Lutausi Tērvetes upes kreisajā krastā dancina jau 50 gadus! Abi atrodami, dodoties augšup pa trepēm no Atrakciju laukuma, vai arī piestājot garāmskrienot.

LVM dabas parka Tērvetē aizsākumi meklējami 1958. gadā, kad tagadējā Saules noskaņu parkā tika izveidotas pirmās pastaigu takas. Šobrīd dabas parks aptver vairāk nekā 1200 hektāru lielu platību, no kuras trešo daļu aizņem Pasaku pasaule. 10. septembrī te sagaidāma arī pamatīga taku skrējēju rosība.

Un ne tikai. Atbalstot cilvēka veseluma ideju kā labsajūtas stūrakmeni, šajā taku skrējienā “Stirnu buks” būs līdzās pirtnieku un citu labas sajūtas meistaru saimei, kas turpat blakus esošajā pļavā organizē “Pirts un veselības festivālu 2022”. Tajā būs iespējams apmeklēt lekcijas, meistarklases, radošās darbnīcas, iepazīt dažādus pirtniekus, masierus, SPA speciālistus un citus veselīga dzīvesveida praktiķus, baudīt individuālus pirts un masāžas pakalpojumus brīvā dabā Pirts un Sajūtu takās, dažādus gardumus Ēstgribas takā, kā arī apmeklēt mājražotāju, amatnieku un vietējo ražotāju tirdziņu Tirgus takā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pulksten 18.00 būs iespējams izbaudīt arī kokles skaņas un rāmu noskaņas mūziku Kārļa Rudras Jirgena koncertā, savukārt vakara noslēgumā, pulksten 20.00 svinēt svētkus koncertā-ballē “Margrietiņu nakts” kopā ar grupu “Crazy Daisy”.

Noderīgas saites:

Reģistrēšanās sacensībām: https://www.stirnubuks.lv/buks/tervetes-stirnu-buks-2022/

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļetes uz Pirts un veselības festivālu: https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/festivals/pirts-un-veselibas-festivals-2022-79738/

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.