Strādnieks un Vutkevičs atgriežas “Zemgale Juniors” sastāvā ar uzvaru pār JAHL līderiem

Uzbrucēji Kevins Strādnieks un Rinalds Vutkevičs pēc Pasaules U-20 hokeja čempionāta atgriezušies spēlē “Zemgale Juniors” sastāvā un palīdzot komandai pārspēt Junioru Attīstības hokeja līgas (JAHL) līdervienību “HS Kurbads” ar rezultātu 5:1 (1:1; 1:0; 3:0).

Kevins Strādnieks un Rinalds Vutkevičs decembra beigās un janvāra sākumā Latvijas nacionālās juniorus izlases sastāvā piedalījās Pasaules U-20 čempionātā. Nedēļu viņi nepiedalījās nevienā spēlē un tagad atgriezās “Zemgale Juniors” sastāvā.

Jelgavas junioru komandas sastāvā svētdienas vakarā piedalījās arī vēl vairāki “Zemgale/LBTU” jaunie spēlētāji un arī trīs “Zemgale Juniors” uzbrucēji, kuri sestdien Tallinā “Optibet” Baltijas līgas spēlē palīdzēja meistarkomandai pārspēt Igaunijas čempionus “HC Panter”.

“Zemgale/LBTU” un “Zemgale Junioru” spēlētāju savstarpējā integrācija liecina, ka hokeja sezona tuvojās savai kulminācijai. Spēlēt gan pieaugušo, gan junioru čempionātos, jaunie hokejisti gūst iespēju palielināt savu pieredzi un uzlabot fizisko sagatavotību pirms izslēgšanas spēļu kārtas.

Līdzīgi rīkojas arī “HS Kurbads”, kuras sastāvā spēlēja 6 hokejisti, kuri iepriekšējā vakarā pieaugušo komandas sastāvā piedalījās Baltijas čempionātā un palīdzēja pārspēt otrās vietas īpašniekus “Mogo/LSPA”. Pie tam abas “Kurbads” komandas vada viens un tas pats galvenais treneris – Toms Blukss.

Junioru spēle sākās ar “HS Kurbads” spiedienu uz jelgavniekiem. Viesi burtiski ar spēku centās salauzt jelgavniekus, kuri savā labā izmantoja lielāku meistarību slidošanā un spēlēšanā bez ripas.

Pirmās trešdaļas noslēgumā viesu uzbrucējs Brendons Fjodorovs veica spēcīgu ripas raidījumu uz “Zemgale Juniors” vārtiem. Vārtsargs Lukass Bukatovs metienu atvairīja, bet pēc spēcīga raidījuma ripa uzlidoja gaisā un pēc inerces pārlidoja pāri cimdam un nolaidās iekšpus vārtiem.

Nedaudz vairāk nekā pēc minūtes uzbrucējs Rinalds Vutkevičs (Bērziņš, R.Andersons) zaudētos vārtus ātri atguva – 1:1. Otro trešdaļu “HS Kurbads” uzsāka mazākumā un tas deva jelgavniekiem iegūt pārsvaru ripas kontrolē, kuru ar uzvaras vārtiem noslēdza Henrijs Reinis Vāravs (Vutkevičs, Strādnieks) – 2:1.

Pēc uzvaras vārtu gūšanas, spēlē iestājās svārstīga situācija. “Zemgale Juniors” savu pārsvaru zaudēja, ka arī nopelnīja vairākus noraidījumus, kas deva lielāko priekšrocību “HS Kurbads” spēlētājiem. Par laimi jelgavnieku vārtsargs Lukas Bukatovs spēja tikt galā pretinieku metieniem.

Trešajā trešdaļā svārstīga situācija turpinājās, līdz spēles noslēdzošā daļā trīs minūšu laikā “Zemgale Juniors” guva trīs vārtus. Šo vārtu gūšanas festivālu uzsāka aizsargs Silvestrs Uvis Lazarenoks (Strādnieks, Vilmans), kurš ieraidīja ripu no asa leņķa.

Turpinājumā, spēlējot mazākumā, ripu tukšos vārtos ieraidīja Artūrs Karaša (Vītols), bet jau vienādos vārtos precīzi ripu raidīja Aksels Heize (Lazarenoks) – 5:1.

Uzvara ļāva “Zemgale Juniors” nostiprināt savu ceturto vietu JAHL čempionāta tabulā, kura ļauj piedalīties izslēgšanas kārtā. Tomēr priekšā vēl ir septiņpadsmit spēles, lai šo vietu saglabātu. Nākošā jau notiks 18. janvārī, kad Jelgavā viesosies septītās vietas īpašnieki “Liepājas SSS”.