Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Studenti 9.maijā rīko zibakciju karā kritušo ukraiņu piemiņai; aicina atvērt logus un ieelpot brīvību

Pirmdien, 9.maijā, studentu korporāciju biedri rīkos zibakciju “Ieelpo brīvību”, pieminot karā kritušos Ukrainas iedzīvotājus un karavīrus, informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zibakcijas dalībnieki pulksten 19 ieturēs klusuma brīdi par godu karā kritušajiem ukraiņiem un vēlāk atskaņos Latvijas un Ukrainas himnu. Akcijā piedalīsies arī Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K), dažādi mediji, mūziķi, deju kolektīvi, sporta klubi, uzņēmēji un organizāciju pārstāvji. IZM aicina ikvienu iesaistīties zibakcijā un dalīties ar to sociālajos medijos, pievienojot mirkļabirku #Ieelpobrivibu.

“Šajā stundā atvērsim logu – mājās, darbā vai automašīnā – veltīsim klusuma mirkli Ukrainai un, atskaņojot Latvijas un Ukrainas himnu, visās Latvijas pilsētās, ciemos un sētās ieelposim brīvību! Zibakcijā var iesaistīties gan pulksten 12.00 un plkst. 19.55, kad klusuma brīdi ievēros, kā arī Latvijas un Ukrainas himnu atskaņos televīzijas kanāli LTV1, TV24 un ReTV, gan citā piemērotā laikā. 

Ukrainas cīņa ir atgādinājusi mums visiem, ka brīvība ir milzīga vērtība. Tā mums katram ik dienu ir jāsargā, un joprojām ir arī tie, kas vēlas paverdzināt brīvību mīlošās tautas. Šī cīņa ir saliedējusi brīvo pasauli un iedvesmojusi to kopīgi nostāties pretī ļaunumam, kuram šajā cīņā neuzvarēt!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

9. maijs, ko brīvā pasaulē svin kā Eiropas dienu un, kas šogad Latvijā noteikts par Krievijas agresijā pret Ukrainu cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienu, ir īstais brīdis, lai parādītu, ka Ukrainas cīņas uz priekšu dzen brīvības elpa, kas dārga ikvienam brīvās pasaules cilvēkam!

Zibakcijā ir aicināts iesaistīsies ikviens Latvijas iedzīvotājs. Iesaisties, atbalsti un dalies sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirku #Ieelpobrivibu,” aicina Studentu korporācijas “Ventonia” filistrs, Filistru biedrību savienības valdes loceklis, zemessargs Arnis Razminovičs.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.