Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Studijām kādā no 12 Latvijas augstskolām pieteicies mazākais studētgribētāju skaits pēdējo trīs gadu laikā

Šogad pamatstudijām kādā no 12 Latvijas augstskolām kopumā pieteikušies 10 144 reflektanti, kas ir mazākais studētgribētāju skaits pēdējo trīs gadu laikā, liecina informācija vienotajā valsts un pašvaldību portālā “Latvija.lv” uz pirmdienas pulksten 18.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikšanās studijām noslēgusies pulksten 16.

Dati “Latvija.lv” liecina, ka 2020./2021.akadēmiskajam gadam bija saņemti 10 296 reflektantu pieteikumi, bet 2021./2022.akadēmiskajam gadam – 10 182 pieteikumi.

Jaunajam akadēmiskajam gadam studijām kādā no 12 Latvijas augstskolām uz pulksten 18 apstiprināti 9410 studētgribētāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No tiem lielākais studētgribētāju skaits jeb 4433 cilvēki apstiprināti studijām kādā no Latvijas Universitātes (LU) pamatstudiju programmām. Savukārt populārāko Latvijas augstskolu reitinga otrajā pozīcijā ierindojas Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), kurā studijām apstiprināti 2479 cilvēki.

Tālāk ar gandrīz trīs reizes mazāku reflektantu skaitu seko Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kurā studijām apstiprināts 903 cilvēks. Ceturtajā vietā ir Daugavpils Universitāte, kurā apstiprināti 520 reflektanti.

Nākamā ir Liepājas Universitāte, kurā apstiprināts 272 reflektanta pieteikums. Studijām Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā apstiprināti 262 cilvēki, Vidzemes Augstskolā – 149 cilvēki, Banku Augstskolā – 127 cilvēki, Ventspils Augstskolā – 119 cilvēki, Ekonomikas un kultūras augstskolā – 67 cilvēki, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā “RISEBA” – 49 cilvēki, savukārt Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā – 30 cilvēki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienotajā uzņemšanas sistēmā populārākā studiju programma ir LU programma “Psiholoģija”, kurai saņemti 472 personu pieteikumi. Tālāk seko LU studiju programma “Ārstniecība” – 433 reflektanti, LU programma “Datorzinātnes” – 375 reflektanti, RTU programma “Datorsistēmas” – 353 reflektanti, LU programma “Tiesību zinātne” – 338 reflektanti.

Starp mazāk populārajām studiju programmām ir RTU “Informācijas tehnoloģija” – 258, LU programma “Biznesa vadība” – 232 reflektanti, LU programma “Komunikācijas zinātne” – 228, RTU programma “Arhitektūra” – 197 reflektanti, LU programma “Anglistikas, Eiropas valodu un biznesa studijas” – 168 cilvēki.

Pārējās studiju programmās ir vēl mazāks pieteikumu skaits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 22.jūlijā pēc pulksten 17, bet otrās kārtas rezultāti 26.jūlijā pēc pulksten 17. Konkursa rezultāti tiks paziņoti e-pakalpojumā “Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās”, kā arī īsziņu un elektroniskās vēstules veidā.

Pēc konkursa 1.kārtas rezultātu uzzināšanas 22.jūlijā reflektantam jāizlemj, vai vēlas turpināt piedalīties konkursā uz pieteikumā norādītajām studiju programmām vai nevēlas pretendēt uz studijām nevienā no studiju programmām.

Konkursa 1.kārtā studiju vietu reflektants iegūs tādā gadījumā, ja šī studiju vieta konkursa rezultātā tiks apstiprināta viņa 1.prioritātē. Ja konkursa rezultātā neapstiprināsies 1.prioritāte, tad konkursa 1.kārtā studiju vietu reflektants neiegūst. Tādā gadījumā studiju vietu var iegūt konkursa 2.kārtā. Pēc 1.kārtas rezultātiem var iepazīties ar savu provizoriski iegūto studiju vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja konkursa 1.kārtā reflektants ieguvis studiju vietu savā pirmajā izvēlētajā prioritātē, tad šī studiju vieta viņam ir garantēta ar nosacījumu, ka no 22.jūlija līdz 26.jūlijam reflektants ieradīsies pirmās prioritātes studiju programmas augstskolā noslēgt studiju līgumu vai apstiprināt savu lēmumu slēgt studiju līgumu termiņā, kāds ir paredzēts atbilstošā augstskolā.

Ja atbilstošajā augstskolā līgums tiek slēgts citā termiņā vai ja norādītajos datumos nav iespējams ierasties augstskolā, bet ir vēlme saglabāt savu iegūto studiju vietu, laikā no 22.jūlija līdz 26.jūlijam pulksten 16 savā portāla “Latvija.lv” e-pakalpojumā ir jāaktivizē izvēlne “Apstiprināt iegūto vietu”.

Pieteikšanās studijām notiks pēc prioritāšu sistēmas un konkursa rezultātā katrs reflektants var iegūt vienu studiju vietu vienā studiju programmā. Uzņemšana pilna laika pamatstudiju programmās notiek konkursa kārtībā pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.