Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Studijas Jelgavā rudenī sāks vairāk nekā viens tūkstotis jauno studentu

Ar reflektantu reģistrēšanos un studiju līgumu slēgšanu jūlija beigās noslēgusies pamatuzņemšana lielākajā biotehnoloģiju un starpdisciplinārās augstākās izglītības iestādē Latvijā – Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU), kas, pateicoties plašajam studiju programmu piedāvājumam, jaunajā studiju gadā tiks pārdēvēta par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti, informē llu.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LLU 2022. gadā vasarā izsludinājusi uzņemšanu 24 pamatstudiju un 17 augstākā līmeņa studiju programmās. Noslēdzoties vienotajai uzņemšanai pamatstudijās, universitāte Jelgavā bija saņēmusi 904 pirmās prioritātes pieteikumus, un kopumā LLU studiju programmas pieteikumos minētas 3611 reizes.  Pirmo prioritāšu pieteikumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo studiju gadu pieaudzis par nepilniem 7%, bet kopējais pieteikumu skaits ir pieaudzis par 18%. Bet augstākā līmeņa studijās universitāte bija saņēmusi 352 pieteikumus, kas ir tikpat liels skaits kā gadu iepriekš.

Lielākais pieteikumu skaita pieaugums šogad novērots Informācijas tehnoloģiju fakultātē, kurā saņemti par 34% vairāk studējošo pieteikumu, nekā pērn. Būtisks intereses kāpums ir arī par studiju programmām Vides un būvzinātņu fakultātē, kur saņemti par 24% vairāk pieteikumu, un Meža fakultātē, kur saņemti par 23% vairāk pieteikumu. Visās minētajās fakultātēs studētgribētājiem ir iespēja studēt starpdisciplinārās inženierzinātņu programmās.

Populārākās LLU studiju programmas jau vairākus gadus saglabājas nemainīgas. Pamatstudiju līmenī tās ir “Mežinženieris”, kurā uz vienu valsts finansētu studiju vietu šogad pretendēja 7 studētgribētāji, un “Veterinārmedicīna”, kurā uz vienu valsts finansētu studiju vietu pretendēja 4 studētgribētāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpretim augstākā līmeņa studijās visaugstāko interesi saglabā divas Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē īstenotās programmas – “Projektu vadība”, kurā uz vienu valsts finansētu studiju vietu pretendēja 5 topošie maģistranti, un “Uzņēmējdarbības vadība”, kurā uz vienu valsts finansētu studiju vietu pretendēja 4 topošie maģistranti.

Studiju līgumus ar universitāti pēc uzņemšanas konkursa beigām līdz 29. jūlijam bija noslēguši vairāk nekā viens tūkstotis topošo studentu, no tiem aptuveni 820 pamatstudiju līmenī, bet 200 augstākā līmeņa studijās. Tā kā līgumu slēgšana turpinās, jo visi interesenti vēl to nav paspējuši izdarīt, sagaidāms, ka studējošo skaits rudenī būs krietni lielāks.

Turklāt daļā studiju programmu vēl ir pieejamas brīvas studiju vietas, līdz ar to no 1. augusta LLU turpinās jauno studentu uzņemšanu atsevišķās studiju programmās. Pamatstudiju līmenī interesentiem būs iespēja pretendēt uz valsts finansētu studiju vietu programmās “Lauksaimniecība”, “Pārtikas produktu tehnoloģija”, Pārtikas kvalitāte un inovācijas”, “Lauksaimniecības inženierzinātne”, “Lietišķā enerģētika”, “Mašīnu projektēšana un ražošana”, “Vide un ūdenssaimniecība” un “Zemes ierīcība un mērniecība”. Plašāka informācija par brīvajām vietām publicēta www.llu.lv. Savukārt no 15. augusta uzņemšana sāksies visās LLU īstenotajās doktora studiju programmās.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.