Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Suņi sacenšas paklausībā

Saulainā pavasarīgā nedēļas nogalē Jelgavā, Kārklu muižas teritorijā, norisinājās suņu skolas “DogFan Skola” rīkotais pasākums “Pavasara kauss” un gudrāko suņu paraugdemonstrējumi. Dienas laikā notika suņu spēju pārbaudes Paklausības rallijā un BH-VT sacensības ar iespēju nokārtot Latvijas Kinoloģiskās federācijas eksāmenu.
Saimnieki ar saviem mīluļiem bija ieradušies kuplā skaitā no dažādām Latvijas vietām, arī tepat no Jelgavas, un kopā piedalījās ap 50 suņu.

Pasākuma organizatore kinoloģe un “DogFan Skola” īpašniece Ksenija Sizova par sevi stāsta: “Jau no bērnības mani fascinēja suņi. Lasīju grāmatas par viņiem, īpaši Džeka Londona romānus par īru terjeriem. No 12 gadu vecuma man blakus ir tieši šī šķirne. Ar saviem suņiem piedalījos arī izstādēs. Visus šos gadus turpinu papildināt zināšanas par suņiem un regulāri apmeklēju kinologu seminārus par suņu uzvedību, apmācību, anatomiju, hendlingu. 2020. gada vasarā mēs ar meitu organizējām kinoloģisko bērnu nometni. Galvenokārt strādāju ar suņu saimniekiem, kuri sapratuši pamatprincipus un apmāca savus mīluļus. Suņu skolas nodarbības notiek kā Jelgavā, tā Rīgā.”

“BH-VT tests ir pirmais, kas jāizpilda sunim, izejot apmācības suņu skolā, un tas liecina, ka viņš ir spējīgs iejusties pilsētvidē. Tests sastāv tikai no četrām komandām, bet shēma ir diezgan gara, tāpēc stress rodas tieši saimniekiem,” skaidro kinoloģe un Latvijas tiesnese Ilze Krivāne. Viņa uzsver, ka ikdienā ar suni noteikti ir jānodarbojas un arī privātmāju saimniekiem nepietiek tikai palaist dzīvnieku pagalmā un nelikties par to ne zinis. Tas agri vai vēlu noved pie problēmām, piemēram, sagrauztām sadzīves lietām vai izrakņātu dārzu, jo dzīvniekam nav, kur likt savu enerģiju. Sunim attiecības ar saimnieku jāveido jau no kucēna vecuma, jo viņš ir radīts sadarbībai ar cilvēku. Nedaudz citādi ir ar medību šķirņu suņiem, kuri ģenētiski veidoti darbam mežā bez citu klātbūtnes, tāpēc tie ir neatkarīgāki, kas jāņem vērā topošajam saimniekam. Kinoloģe ir priecīga, ka aizvien vairāk cilvēku izvēlas savu mīluli vest uz suņu skolu. Arī sacensībās valda pozitīva gaisotne, ja arī kaut kas neizdodas, kā plānots, visi ir gatavi mācīties un startēt kādu citu reizi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.