Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sveikti Jelgavas zelta un dimanta pāri (FOTO)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien Jelgavā godināti tie pilsētā dzīvojošie pāri, kuri laulībā aizvadījuši 50 un 60 gadus un šogad atzīmē zelta un dimanta kāzas. Jelgavas pilsētas vadība sveica 12 pārus, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Jelgavā dzīvojošie zelta pāri ik gadu tiek sveikti Jelgavas pilsētas svētku laikā, un jau trešo gadu tiek godināti arī tie jelgavnieki, kuri šogad atzīmē 60. kāzu jubileju. Aicinājumam piedalīties pilsētas stipro ģimeņu godināšanā atsaucās 11 zelta pāri un viens dimanta pāris.

Pāri dalījās savos stāstos par iepazīšanos, dažādiem amizantiem notikumiem kāzās – kāds no pāriem kāzu dienā piedzīvojis lietusgāzes, kāds nav varējis piedarbināt kāzu automašīnu un vienam no pāriem pat izsists autobusam stikls, braucot uz svinību vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūsu ģimenes stāsts ir aizsācies Jelgavas kultūras namā – 1970. gadā, kādā deju vakarā. Divus gadus draudzējāmies un ļāvām uzplaukt mūsu mīlestībai, 1972. gada 26. augustā svinējām kāzas. Spilgtākā atmiņa no mūsu kāzu dienas ir tā, ka, braucot uz svinībām, mūsu autobusam tika izsists priekšējais stikls. Kāzu viesi, nevarot mūs sagaidīt, nolēma, ka kāzas izjukušas, kāzu nebūs. Tomēr, kad mēs ieradāmies, visi bija bezgala priecīgi, jo kāzas būs! Mūsu ģimenē ir divas meitas un dēls, divas mazmeitas un viens mazdēliņš,” tā Mārīte un Voldemārs.

50 gadu kāzu jubileju šodien atzīmē arī Skaidrīte un Aigars. Laikā, kad Skaidrīte mācījās Ventspils medicīnas skolā, viņa dziedāja baznīcas korī. Šajā korī notika arī pirmā satikšanās ar Aigaru. Pēc kāda kora mēģinājuma abiem sakrita brauciens vienā autobusā, pēc kura Aigars vēlējās Skaidrīti pavadīt līdz prakses vietai. “Mums izveidojās patīkama, draudzīga saruna,” tā Skaidrīte. “Man gribējās ar viņu pabūt ilgāk kopā, patiesībā, pēc šīs sarunas man viņa ļoti iekrita acīs un sirdī,” tā Aigars. “Vēlāk sekoja dažādi dzīves pagriezieni un notikumi, Skaidrīti vairs nesatiku, taču noskaidroju, ka viņa dzīvo Valdemārpilī,” stāsta Aigars. Un tad kādu dienu, atnākot uz darbu, Skaidrīte saņēma vēstuli glītā rokrakstā, ar tekstu noslēgumā: “Ja vēlies turpināt draudzību, es sagaidīšu atbildi, bet ja atbildes nebūs, es sapratīšu.” Protams, ka atbilde sekoja, Skaidrītes un Aigara draudzība pārauga mīlestībā, kuras turpinājums bija 1972. gada 6. maijs. Ģimenes kāzu diena paliks atmiņā ar brīnumskaistu saulrietu. “Gulējām teltīs, bet pusnaktī aizgājām uz siena šķūni, gulēt smaržīgajā sienā. No rīta pie mūsu telts bija pulcējušies kāzinieki, lai mūs modinātu, bet mēs atnācām no pavisam citas puses,” tā pāris. Skaidrītes un Aigara ģimenē ir divi dēli. Pāris stāsta, ka ģimenes nozīmīgākie notikumi ir bērnu dzimšana un bērnu izlaidumi. Abu mīļākās nodarbes ir ceļošana, sēņošana un braukšana ar velosipēdu.

Līdzās zelta pāriem, šoreiz jau trešo gadu sveikti arī tie jelgavnieki, kuri laulībā nodzīvojuši jau 60 gadus, šoreiz tika sveikts viens dimanta pāris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzidra un Valdis iepazinās 1960. gadā Tērvetes pusē, tam sekoja jauka vēstuļu sarakste un arī kopīgas zaļumballes. Griba kaut ko dzīvē mainīt un būt patstāvīgiem, neatkarīgiem, atveda uz Jelgavu. 1962. gada 22. septembrī Jelgavas dzimtsarakstu nodaļā Dzidra un Valdis teica viens otram “jā” vārdu. Tālāk tika vīta ģimenes ligzdiņa – uzbūvēta māja, iekopts dārzs, pasaulē ieradās meita un dēls. Mūžs pagājis ritmiskā, neatlaidīgā darbā, strādājot Jelgavas pilsētas uzņēmumos un audzinot bērnus. Šobrīd, bērnu un trīs mazbērnu, viena mazmazbērniņa priecētas, tiek baudītas saulainas un mierpilnas vecumdienas. Ilgs un skaists mūžs nodzīvots, bet vēl ir gana spēka jaunām idejām un plāniem.

Pāri daloties laimīgas laulības padomos, norāda, ka svarīgi ir katram sevi pilnveidot, būt pacietīgam, dzīvot sapratnē un neko neuzspiest otram. Tāpat pāri uzsver, ka attiecībās jāvalda cieņai vienam pret otru un atbalstam visās dzīves situācijās.

Stipro ģimeņu pārstāvji sveikti, tiem dāvinot īpašu pāra fotogrāfiju un piemiņas dāvanu no pilsētas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: jelgava.lv

Foto: Eva Mellēna

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.