Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Svētbirzē notiks deportāciju atceres brīdis

25. martā pulksten 10 Svētbirzē notiks atceres brīdis pie piemiņas akmens un memoriāla “Ciešanu ceļš”, lai pieminētu Jelgavas un tuvākās apkārtnes iedzīvotājus, kuri pirms 74 gadiem 1949. gada marta deportāciju laikā tika izsūtīti svešumā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pulksten 11 tiešsaistē sāksies piemiņas pasākums “Aizvestie. Neaizmirstie”, kad visā Latvijā vienlaikus tiks nolasīti 1949. gada 25. marta deportācijās aizvesto Latvijas iedzīvotāju vārdi. Pieslēgšanās lasījumiem adresē: deportetie.kartes.lv.

1949. gada 25. marts Latvijas valsts un tautas vēsturē paliks kā vistraģiskākais datums padomju okupācijas periodā. Tas lauza lielas tautas daļas likteni, atņemot mājas, ģimeni, dzimteni, bet nespēja atņemt cerību un gribu atgriezties Latvijā.

No 25. līdz 29. martam operācijas “Krasta banga” laikā no Latvijas 33 ešelonos uz Krievijas Tālo Austrumu novadiem – Amūras, Omskas un Tomskas apgabalu – tika izsūtīti 42 133 Latvijas iedzīvotāji. Tās bija 12 987 ģimenes, kurās bija arī bērni un gados veci cilvēki.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.