Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tallinā gāž kā no mucas, bet igauņi ir mierīgi

Aizvadītajā nedēļā laiks bija lielākoties lietains un 25. jūlijā Liepājā, Jūrmalā un jo sevišķi Igaunijā Tallinā tik
stipri gāza, ka ielās veidojās plūdi. Latvijas Vides Ģeoloģijas un Meteoroloģijas centrā (LVĢMC), ka arī turpmākajā nedēļas gaitā Latvijā lietus nerimsies. Tiesa, nav brīdinājumu, ka varētu līt katastrofālā mērogā. Turklāt laiks nedēļas nogalē varētu kļūt siltāks – dienā +20…+24°.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par otrdienas un trešdienas lietavām, pazīstamais laika ziņu vīrs Toms Bricis, atsaucoties uz igauņu sinoptiķa Kairo Kitsaka tvītu, Latvijas Radio programmā “Labrīt” ziņoja, ka Tallinā laika posmā no 25. jūlija rīta līdz 26. jūlija rītam nolija 67,3 milimetri (apmēram 67 litri uz kvadrātmetru), kas 82 procenti no Tallinas jūlija normas. “Tas ir ļoti daudz”, piesaucot Harku laika novērojumu stacijas datus, raksta K. Kitsaks. “Tallinā sāka līt ap pulksten vieniem 25. jūlija pēcpusdienā un beidza ap trijiem 26. jūlija naktī. Tas nozīmē, ka lielais lietus nolija pat īsākā laikā nekā 12 stundas,” secina K.Kitsaks. Tomēr no Igaunijas nav ziņu par to, ka šī lietus būtu izraisījusi kādas būtiskas sekas. LVĢMC meteorologs Ņikita Frolovs spriež, ka ārkārtīgi stiprā 67,3 milimetru lietus gāze ir bijusi samērā nelielā teritorijā ap meteoroloģisko staciju. Tādēļ nolijušā ūdens daudzums nav tik sevišķs un Igaunijas meteoroloģiskais dienests oficiāli neko neziņo.

Sinoptiķis Kairo Kitsaks

Jelgavnieki atceras lietus izraisītos īslaicīgos plūdus, kas 19. jūnijā notika Jelgavā, kad pašvaldības meteoroloģiskajā stacijā Rūpniecības ielas un Tērvetes ielas krustojumā sešās stundās nolija 32,14 milimetri, jeb trešdaļa no jūnija mēneša normas. Toreiz uz apmēram trīs stundām applūda vairākas pilsētas ielas, tostarp 15 mājas, kā arī vējš nolauza vairākus kokus.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.