Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Taps būvprojekts Ozolnieku PII “Pūcīte” filiāles energoefektivitātei

Ozolnieku pirmsskolas izglītības iestādes “Pūcīte” filiālei, Rīgas ielā 29, aizsākta būvniecības dokumentācijas izstrāde energoefektivitātes paaugstināšanai, informē novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī energoefektivitātes paaugstināšanas projekta ietvaros plānota neatbilstošo logu un ārdurvju nomaiņa, ventilējamas fasādes izveide un siltināšana, jumta, cokola siltināšana, bibliotēkas ieejas uzlabošana, viedas apkures  sistēmas izbūve, pārveidojot esošo sistēmu uz regulējumu  divcauruļu sistēmu, un mehāniskās ventilācijas izbūve ar rekuperācijas sistēmu, kas sasaistīta ar apkures sistēmu un nodrošina saskaņotu darbību, elektroapgādes sistēmas atjaunošana un modernizācija, kā arī esošā apgaismojuma nomaiņa pret energoefektīvu LED apgaismojumu.

Uzstādot saules kolektorus, ēkā paredzēta arī atjaunojamās enerģijas izmantošana, nodrošinot karstā ūdens apgādi vasaras sezonā. Līdz ar to visi projektā paredzētie darbi uzlabos ēkas energoefektivitāti, ļaujot ērtāk un vienkāršāk pārraudzīt notiekošos procesus un enerģijas patēriņu, un dos iespēju ietaupīt.

“Ēka ir celta 1980. gadā, bet pirmssoklas iestādes vajadzībām pielāgota 2021. gadā. Šajā mācību gadā pirmsskolas izglītības programmu tur apgūst 78 vecāko grupiņu audzēkņi. Lai mazinātu siltumzudumus un pašvaldības budžeta izdevumus turpmākai ēkas uzturēšanai, nepieciešams ieviest efektīvākus risinājumus. Īstenojot projektu, iecerēts modernizēt gan apkures, gan ventilācijas sistēmu, lai mazinātu siltuma zudumus apkures sezonā un uzlabotu mikroklimatu telpās,” skaidro Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Strūberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu plānots īstenot, piesaistot  Eiropas Savienības fondu finansējumu pašvaldību ēku energoefektivitātes uzlabošanai un siltumnoturības veicināšanai.

Iepirkumā “Būvniecības ieceres dokumentācijas izstrāde un autoruzraudzība projektā ,,Pirmsskolas izglītības iestāde “Pūcīte” filiāles, Rīgas iela 29, Ozolnieki, energoefektivitātes paaugstināšana” astoņu pretendentu konkurencē tiesības veikt būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi piešķirtas uzņēmumam SIA “Komercveiksmes” par summu 29 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Dokumentācijas izstrādi plānots beigt sešu mēnešu laikā.

Foto: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.