Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Tas vairs nav darbs, tas ir dzīvesveids”

Mašīnbūves inženieris Gunārs Filoņenko pēc Latvijas Lauksaimniecības universitātes mašīnu projektēšanas un ražošanas programmas absolvēšanas pagājušā gada vasarā strauji attīstījis karjeru auto industrijā. Gunārs, nesen atgriezies no jau otrā komandējuma Katarā, kur bijis daļa no tehniskās atbalsta komandas, labprāt dalījās savā aizraujošajā pieredzē ar “Ziņām”.
– Kā sākās tava interese par auto pasauli?
Jau pamatskolas laikā es sapratu, ka mani saista tehnika, to vēl pastiprināja fakts, ka tēvs arī ir mācījies šajā virzienā. To varētu saukt par Filoņenko ģimenes vīriešu tradīciju – mans tēvs, tēva brālis un viņa dēls arī ir mācījies pie izcila pasniedzēja Alfrēda Petroviča Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā, un bija mana kārta tam pievienoties. Iestājos un mācījos programmā “Automehāniķis”.
– Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma absolvēšanas gadā, kad mācījies 4. kursā, tu piedalījies starptautiskā konkursā “Gada jaunais automehāniķis”, kurā starp vairāk nekā 300 dalībniekiem ieguvi pirmo vietu. Pastāsti par šo pieredzi!
Jau pirmajā kursā sev par mērķi nospraudu dalību šajā konkursā, jo autotransporta nozarē jaunajiem profesionāļiem tas ir visnozīmīgākais konkurss. Gatavošanos sāku laikus, zinot, ka būs vairākas atlases kārtas. Trešajā kursā sāku vēl vairāk iedziļināties tehniskajos jautājumos, pētīt nianses – vēlējos sevi labi parādīt un sasniegt augstus rezultātus.
Kandavas tehnikuma audzēkņi sen nebija ieguvuši pirmo vietu šajā konkursā, tāpēc Alfrēda Petroviča, kurš bija gan mans kursa vadītājs, gan pasniedza autotransporta kursu un auto elektrotehniku, un pasniedzēja Vladimira Ševčuka vadībā rūpīgi gatavojos un veiksmīgi izturēju vairākas atlases kārtas, iekļuvu ceturtdaļfinālā, pusfinālā un tad jau lielajā finālā. Tā ir ļoti nozīmīga pieredze, jo uzvara konkursā bija kā izcili nokārtot galveno eksāmenu auto nozarē Latvijā. Es ar to ļoti lepojos!

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.