“Tenax” kļūst par Baltijas līgas līderi; Dobeles dāmas pārspēj “LSPA”

• DOBELNIEKI pārliecinoši revanšējās klaipēdiešiem.

Baltijas handbola līgā uz pirmo vietu pakāpās Latvijas čempione Dobeles “Tenax”, kas savā laukumā sakāva Klaipēdas “Dragūnas”, bet valsts čempionātā sievietēm “REIR/ Dobele SS” aizvadīja pirmo spēli vairāk nekā 40 dienu laikā, trešo reizi šosezon pieveicot “LSPA” komandu.

Dobelnieki ar “Dragūnas” spēlētājiem šosezon jau bija tikušies Lietuvas ostas pilsētā Klaipēdā, kur piekāpās ar 27:33. Dobeles handbolisti noteikti vēlējās revanšēties un spēja attālināties no pretiniekiem drošākā vārtu starpībā jau spēles sākumā. “Tenax” no devītās līdz 20. minūtei veica 7:1 izrāvienu, panākot plus seši – 11:5. Minūti pirms puslaika pārtraukuma mājinieki atradās priekšā jau ar astoņiem punktiem, taču lietuvieši īsā laikā divus atguva – 15:9. Otrajā puslaikā klaipēdieši dobelnieku pozīcijas vairs nopietni neapdraudēja. 42. minūtē laukuma saimnieki panāca 10 vārtu starpību, kuru prata noturēt līdz pat mača beigām, pārliecinoši reabilitējoties par neveiksmi pirmā apļa cīņā – 30:20. Sešus vārtus Dobeles vienības labā guva trīs spēlētāji – Ņikita Pančenko, Ričards Juzups un Māris Veršakovs. Savukārt piecas reizes precīzi meta Kārlis Krūmiņš.

“Tenax” divu nedēļu laikā apspēlēja trīs Lietuvas komandas, kas ļāva kļūt par Baltijas līgas līdervienību. Tagad līgā gaidāma pauze līdz februāra pēdējai nedēļas nogalei – 24. un 25. februārim –, kad Zemgales klubs uzņems Igaunijas vienības “Viljandi” un “Mistra”.

Tikmēr Dobeles sieviešu komanda izbraukumā centās trešo reizi šosezon apspēlēt “LSPA” handbolistes. Pirmajā spēles daļā cīņa lielākoties ritēja līdzvērtīgi, taču puslaika beigās divu vārtu pārsvaru ieguva dobelnieces – 12:10. Līdz 37. minūtei “LSPA” vēl spēja turēties pretī (14:13), bet turpinājumā “REIR/Dobele SS”, izmantojot rīdzinieču deviņu minūšu sauso periodu, veica sešu vārtu izrāvienu, panākot 20:13. Tas arī bija šī dueļa lūzuma punkts, laukuma saimniecēm vairs nespējot iekrāto deficītu likvidēt. Nobeigumā Dobeles komandai panākums ar 28:20. Uzbrukumā līderlomu uzņēmās valstsvienības spēlētāja Elīza Bilkšte, kura izdarīja 19 metienus pa vārtiem un guva 10 vārtus.

Sešu komandu konkurencē “REIR/Dobele SS” ieņem trešo vietu. Svētdien Jēkabpilī tā pārbaudīs Latvijas U15 meiteņu izlases bāzes komandas “LAT U15” spēkus.

BK “Jelgava-BJSS” ielaiž pēdējās sekundēs un pārtrauc sešu panākumu virkni

Latvijas Sieviešu basketbola līgā sešu panākumu virkne sāpīgi pārtrūka BK “Jelgava-BJSS”, kas izšķirošo metienu savā grozā ielaida divas sekundes pirms pamatlaika beigām.

Jelgavniecēm pēdējās četras spēles pirms dueļa viesos ar “RSU 2” vienību bija ļoti sīvas, bet ar pozitīvu iznākumu. Divreiz uzvarēts ar plus divi, bet pa reizei ar plus četri un plus pieci. Arī mačs pret Rīgas Stradiņu universitātes otro vienību bija ne mazāk spraigs un aizraujošs. Pēc pirmā ceturkšņa četrus punktus priekšā atradās rīdzinieces, bet, komandām dodoties puslaika pārtraukumā, rezultāts bija līdzsvarā – 33:33. Pavisam mazrezultatīva izvērtās trešā ceturtdaļa, kurā abas vienības kopā iemeta vien 15 punktus. Sākoties izšķirošajam spēles nogrieznim, “Jelgava-BJSS” bija sakrājusi par trīs punktiem vairāk nekā pretinieku komanda – 42:39. Mača 34. minūtē laukuma saimnieces pārņēma vadību (46:47), bet pamatlaika pēdējās piecās minūtēs vadība mainījās pat četras reizes, tai skaitā divas reizes – pēdējās 70 sekundēs. Kad spēlēt bija atlicis vēl deviņas sekundes, ar vienu punktu priekšā atradās zemgalietes, taču studentes pēdējā uzbrukumā izspēlēja uz visai brīvu pustālo metienu, kas sasniedza mērķi divas sekundes pirms pamatlaika beigām, mačam noslēdzoties ar Edija Ausēja trenētās Jelgavas vienības minimālu neveiksmi – 54:55. Jelgavnieču rindās produktīvs sniegums padevās Ivandai Hudjakovai, kura sakrāja 17 punktus un izcīnīja deviņas bumbas zem groziem.

Abām volejbola komandām panākumi mačos mājās

• JELGAVAS un Jonavas komandu dueļos abas reizes šosezon jelgavnieces bijušas labākas ar rezultātu 3:1.

Pie uzvarām mājas spēlēs tikušas abas Jelgavas volejbola komandas. Latvijas čempionātā vīriešiem jelgavnieki bija favorītu lomā pret “RSU LSPA” volejbolistiem. Pārākumu “uz papīra” VK “Jelgava” spēja pārnest arī uz laukuma, pirmos divus setus uzvarot ar 25:16 un 25:18. Lai arī rezultāta starpība ir pārliecinoša, abu setu pirmajā pusē mājinieki nerādīja to labāko sniegumu. Pirmajā setā jelgavnieki atradās iedzinējos ar 10:13, bet otrajā – ar 5:10. Savukārt trešajā setā scenārijs bija tieši pretējs – pēc lieliskā sākuma sekoja neizteiksmīgs turpinājums, kas rezultējās ar ļoti saspringtu un ieilgušu seta galotni. Jelgavas vienība gan saņēmās tieši tad, kas tas bija visvairāk nepieciešams, atspēlējot piecas setbumbas, pārsniedzot 30 punktu atzīmi un triumfējot setā ar 31:29, kas ļāva maču noslēgt trijos setos – 3:0.

Jelgavnieku rindās neapturams bija šobrīd izcilā formā esošais Ēriks Strautnieks, kuram 19 punktu, tai skaitā divas neatvairāmas serves un tikpat bloku. Panākums ļāva “Jelgavai” pakāpties par vienu vietu augstāk un iekļūt “Top 6”.

Arī Jelgavas sieviešu komanda bija favorīte Baltijas līgas mačā pret Jonavas “Aušrine”. Trīs zaudējumus pēc kārtas piedzīvojušās Jelgavas volejbolistes pret lietuvietēm aizvadīja sarežģītu pirmo setu, taču guva uzvaru ar 25:23. Otrajā setā no sākuma līdz beigām pilnībā dominēja viešņas (16:25), izlīdzinot cīņas rezultātu – 1:1. Trešajā setā laukuma saimnieces apturēja ieskrējušās Lietuvas komandas meitenes un, spēlējot stabili, bez lieliem kritumiem, izcīnīja uzvaru gan šajā setā (25:18), gan arī nākamajā (25:21), līdz ar to tiekot pie panākuma četros setos ar 3:1.

Rezultatīvākā jelgavniece ar 17 punktiem bija Līva Sola, bet ar fantastisku darbību pie tīkla izcēlās Monta Urbāne, kura deviņus (!) no saviem iekrātajiem 14 punktiem guva ar bloku. “Jelgava”, pārtraucot neveiksmju virkni, tāpat kā vīri valsts čempionātā, atgriezās labāko sešu komandu vidū.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas” #SIF_MAF2023