“Tenax” savā laukumā Baltijas līgā apspēlē divas Lietuvas vienības

• PIEREDZĒJUŠAIS Māris Veršakovs atzīmē vārtu guvumu mačā pret Viļņas “Šviesa”.

Baltijas handbola līgā Latvijas spēcīgākais klubs Dobeles “Tenax” savās mājās pieveica divus dienvidu kaimiņu klubus – Lietuvas čempionvienību Viļņas “Šviesa” un Kauņas “Granitas-Karys”.

Latvijas un Lietuvas čempionu pirmajā šīs sezonas duelī, kas notika Viļņā, komandas guva pa 30 vārtiem, punktus dalot uz pusēm. Turpretim mačā savā laukumā dobelnieki parādīja ļoti pārliecinošu sniegumu aizsardzībā. Līdzvērtīgā cīņā lietuvieši spēja iesaistīties vien aptuveni pirmās 15 minūtes, pēc tam dobelniekiem rezultāta ziņā bēgot prom. Pirmajā puslaikā “Tenax” savos vārtos ielaida vien astoņas bumbas, iegūstot septiņu vārtu pārsvaru – 15:8. Otrajā puslaikā Dobeles vienība ne mirkli neļāva “Švieša” cerēt uz atspēlēšanos, panākot arvien pārliecinošāku rezultāta starpību. Mačā mājinieki bija pārāki ar plus 11 – 28:17. Uzvarētāju labā deviņus no 10 metieniem realizēja Kristers Plūme, piecus vārtus guva sešus metienus veikušais Oskars Arājs, bet pa četrām reizēm bumbu Lietuvas komandas cietoksnī iemeta Māris Veršakovs un Ņikita Pančeko, kurš pavisam nesen rezultatīvi spēlēja Latvijas izlases rindās.

Otrs Lietuvas klubs, kas ciemojās Dobelē, bija pēc spēka līdzīgs kā Lietuvas galvaspilsētas vienība. Mača sākums pret Kauņas handbolistiem dobelniekiem nesanāca veiksmīgs – 19. minūtē “Tenax” atradās iedzinējos ar 6:10. Tomēr tad izdevās bumbu iedabūt “Granitas-Karys” vārtos piecos uzbrukumos pēc kārtas, bet savu cietoksni noturēt neskartu, pirmo puslaiku noslēdzot minimālā vadībā ar 11:10. Otrā puslaika pirmā puse ritēja pavisam sīvi, bet tad no 44. līdz 51. minūtei notikumi risinājās pēc līdzīga scenārija kā pirmajā puslaikā, proti, mājinieki veica 6:1 izrāvienu, kas ļāva iegūt piecu vārtu vadību – 22:17. Viesi gan pēcāk pietuvojās līdz divu precīzu metienu atstatumam, taču “Tenax” mača izskaņā atvairīja Kauņas komandas spiedienu un svinēja sezonā sesto panākumu šajā līgā – 24:21. Dobelnieku sastāvā rezultatīvākais bija Ņ. Pančeko, kurš precīzs bija sešos no 10 metieniem. Savukārt piecos no septiņiem mēģinājumiem bumbu vārtos nogādāja K. Plūme.

Pēc uzvarām pār Lietuvas vienībām “Tenax” nostiprinājās Baltijas līgas vicelīderes pozīcijā. Šo sestdien Dobeles vienība pie sevis uzņems vēl vienu lielākās Baltijas valsts komandu – Klaipēdas “Dragūnas”.

“Ozolniekiem/JN” vēl divi zaudējumi, “JeNo” svarīgi trīs punkti

• VIENA no 18 bumbiņām, kas ielidoja Ozolnieku vienības cietoksnī mačā pret “FK Kurši FSS”.

Latvijas florbola līgās izbraukuma mačus aizvadījušas vietējās florbola komandas. FK “Ozolnieki/ JN” 1. līgā cieta zaudējumus Liepājā un Ķekavā, bet FK “JeNo” Butnāros tika pie svarīgiem trīs punktiem 2. līgas turnīra tabulā.

Ozolnieku vienībai, kas šosezon spējusi izcīnīt tikai vienu uzvaru, bija jāaizvada divi mači divās dienās pret Rietumu grupas vidusmēra komandām. Vispirms tika mērots tālais ceļš uz Liepāju. Tur “FK Kurši FSS” lieki laiku netērēja un nepilnās 14 minūtēs sameta sešus vārtus, izdarot nopietnu pieteikumu uz uzvaru. Tomēr pirmās trešdaļas izskaņā trīs reizes tika pārspēts arī liepājnieku vārtsargs – 6:3. Nākamajās 40 minūtēs laukuma saimnieki turpināja demolēt “Ozolnieku/JN” aizsardzību, gūstot vēl 12 vārtus. Iznākumā līgas pastarītei smaga sakāve ar 5:18.

Arī nākamajā dienā Ķekavā Ozolnieku florbolisti nespēja parādīt to sakarīgāko sniegumu. Jau 27. minūtē zemgalieši nokļuva septiņu vārtu deficītā – 1:8. Lai arī otrā spēles daļa ritēja līdzvērtīgāk un izdevās divus vārtus atgūt, priecāties nebija liela pamata. Piedzīvotā neveiksme ar 7:12 bija jau 14. šosezon un piektā pēc kārtas. Abos mačos spēles laiku apmēram uz pusēm dalīja gados jaunie vārtsargi Rendijs Reinis Stepe un Emīls Reinis Rudzītis. Divu dueļu kopsummā rezultatīvākais Ozolnieku florbolists bija pērn virslīgā spēlējušais Oļegs Stasivs, kuram četri precīzi metieni un trīs rezultatīvas piespēles.

Tikmēr “JeNo” devās uz Butnāriem, lai tiktos ar “Saldus florbolu”. Jelgavniekiem mērķis bija tikai un vienīgi izcīnīt trīs punktus, jo pret tabulā pēdējā vietā esošo komandu nav pieļaujams zaudēt punktus, ja ir vēlme kvalificēties izslēgšanas mačiem. Turklāt saldenieki šosezon divreiz jau tika apspēlēti.

“JeNo” bija nepieciešamas vien 29 sekundes, lai atklātu savu gūto vārtu rēķinu. Veiksmīgajā pirmajā periodā Jelgavas novada vienība bija pārāka ar 5:2. Otrajā trešdaļā mājinieki nomētāja jelgavniekus (metienu attiecība 17:9), taču guva tikpat vārtu, cik viesi, – divus. Līdz ar to pirms noslēdzošā mača nogriežņa starp komandām saglabājās trīs vārtu atstatums – 7:4. Trešajā periodā “Saldus florbols” divreiz pietuvojās līdz mīnus divi (8:6 un 9:7), bet 56. minūtē viens no “Je-No” pieredzes bagātākajiem spēlētājiem Guntars Krukovskis uzstādīja galarezultātu – 10:7. Guntaram šajā mačā trīs (2+1) punkti, bet par rezultatīvāko jelgavnieku rindās kļuva izteiktais līderis Stepans Ravluškevičs, kuram 2+2. Sezonā kopumā 21 gadu vecajam snaiperim 12 mačos sakrāti 32 punkti, tai skaitā 22 vārtu guvumi.

“JeNo” turnīra tabulā pakāpās uz trešo vietu, tomēr divas tuvākās sekotājas atpaliek par nieka vienu un diviem punktiem, kas sola ļoti spraigu regulārās sezonas noslēgumu.

Gintere Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs ārpus “Top 30”

Pasaules jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs, kas norisinās Dienvidkorejas provincē Gangvonā, savas sacensības aizvadījusi viena no trim Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) audzēknēm.

Četrgades lielākajā jauniešu sporta pasākumā ziemas sporta veidos piedalās sportisti no vairāk nekā 80 valstīm. Jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem sacenšas 15 sporta veidos.

No JLSS Latvijas komandā tika iekļauti 3×3 hokeja izlases vārtsargs Patriks Plūmiņš, daiļslidotājs Kirils Korkačs, kā arī šorttrekiste Madara Gintere. Madara savu dalību nozīmīgajā notikumā jau noslēgusi. Lielo sacensību debitante startēja trijās distancēs – 500, 1000 un 1500 metros – un visās sasniedza identisku rezultātu – 32. pozīciju. 1500 metros Jelgavas šorttrekiste uzlaboja savu personīgo rekordu, kas tagad ir 2:46.802 minūtes.

Tikmēr Latvijas 3×3 hokeja izlase, kas veidota no U16 spēlētājiem, ar pamatvārtsargu P. Plūmiņu sastāvā aizvadīja lielisku apļa turnīru, to noslēdzot ar perfektu bilanci. Tā ar graujošiem rezultātiem pieveikusi Spāniju (24:5), Lielbritāniju (24:1), Taivānu (28:2), bet ar līdzīgāku rezultātu pārspējusi Austriju (9:3), Poliju (8:3), Kazahstānu (15:11) un Dāniju (11:6). Pusfinālā Latvijas hokejisti ar 19:5 sagrāva Kazahstānas vienaudžus. Cīņā par zelta medaļām mūsu izlases pretinieki būs Dānijas hokejisti, kuri otrajā pusfināla mačā ar 5:3 pieveica Austriju.

Savukārt JLSS daiļslidotājam Kirilam Korkačam īsajā programmā jāstartē 27. janvārī, bet izvēles programmā – 29. janvārī. Kopā sacentīsies 18 sportisti, un katra programma tiks vērtēta atsevišķi.

Latvija pasaules jaunatnes olimpiskajās spēlēs tiek pārstāvēta trešo reizi. Pirms četriem gadiem Šveices pilsētā Lozannā Latvijas pārstāvji izcīnīja piecas medaļas.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas” #SIF_MAF2023