“Tenax” spēlētāji produktīvākie uzvarā Valmierā; izlase apkaunojoši izgāžas Luksemburgā

DOBELES kluba pārstāvis Ričards Juzups (Nr. 20) – rezultatīvākais latvietis panākumā Valmierā.

2026. gada Eiropas handbola meistarsacīkšu priekškvalifikācijas barjeru nepārvarēja ar četriem Dobeles “Tenax” pārstāvjiem spēlējošā Latvijas valstsvienība, kas izbraukumā izsēja sakrāto septiņu vārtu pārsvaru, ar 28:36 otrajā spēlē un 60:61 summā kapitulējot pundurvalstij Luksemburgai.

Eiropas čempionāta priekškvalifikācijas posmā sacentās sešas komandas – Lielbritānija, Kipra, Beļģija, Kosova, Luksemburga un Latvija. Lai iekļūtu kvalifikācijas pamatturnīrā, Latvijai bija nepieciešams izcīnīt uzvaru divu spēļu kopsummā.

Latvijas izlasē mačos pret Luksemburgu spēlēja četri Zemgales reģionālā handbola kluba Dobeles “Tenax” spēlētāji – labais malējais Linards Usāns, labais ārējais Ņikita Pančenko, kreisais malējais Ričards Juzups un līnijas spēlētājs Antons Šuleiko.

Vispirms komandas tikās Valmieras Olimpiskajā centrā. Līdzvērtīgais pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti 13:13. Otro spēles daļu latvieši nospēlēja veiksmīgāk. Izdevās iegūt vadību un pamazām to pieaudzēt, droši apspēlējot pretiniekus ar plus septiņi – 32:25. Latvijas rindās divi rezultatīvākie spēlētāji bija tieši “Tenax” pārstāvji – R. Juzups guva astoņus vārtus deviņos mēģinājumos, bet sešos no septiņiem uzbrukumiem precīzs bija Ņ. Pančenko. Pārējie divi Dobeles kluba spēlētāji palika bez vārtu guvuma.

“Otrajā puslaikā izdevās salauzt Luksemburgu – bijām agresīvāki, ātrāk kustinājām bumbu, kas arī palīdzēja nokausēt pretinieku,” pēc mača Latvijas Televīzijai panākuma atslēgu atklāja rezultatīvākais Latvijas izlases spēlētājs R. Juzups. “Šī man bija pirmā oficiālā uzvara izlasē, par ko milzīgs prieks. Atpūtīsimies, izanalizēsim kļūdas un būsim gatavi cīnīties Luksemburgā, kur gaidāma ļoti smaga cīņa. Luksemburgieši būs savās mājās, nedrīkst viņus nenovērtēt. Galvenais nedomāt, ka mēs viņiem esam priekšā ar septiņiem vārtiem.”

Kā izrādījās, septiņu vārtu deficīts Luksemburgai, spēlējot savā laukumā, nebija nekāds lielais šķērslis. Kamēr latvieši neizmantoja lieliskas iespējas gūt vārtus, tai skaitā nerealizējot izgājienus viens pret vienu ar vārtsargu, tikmēr Luksemburgas handbolisti bumbu vārtos raidīja teju katrā uzbrukumā, Latvijas vārtsargam esot pilnībā bezspēcīgam. Jau puslaiku pārtraukumā luksemburgieši bija priekšgalā arī summā – 13:21. Cīņas otrajā cēlienā mājinieki vēl palielināja pārsvaru, tam sasniedzot jau divciparu skaitli – 23:33. Latvieši gan galotnē spēja atgūt līdzsvaru divu spēļu summā, tomēr pēdējās izspēlēs izšķirošos vārtus guva pundurvalsts spēlētāji, savukārt Latvijas handbolisti neizmantoja divus metienus no parocīgām pozīcijām. Latvijai kaunpilns pārliecinošs zaudējums ar 28:36 un neveiksme arī divu spēļu summā. No fiasko Luksemburgā Latvijas izlasi nespēja glābt arī trīs “Tenax” spēlētāju vārtu guvumi. Šoreiz Ņ. Pančenko precīzi meta četras reizes, bet pa divām reizēm mača rezultātu izmainīja R. Juzups un A. Šuleiko.

Kvalifikācijas pamatturnīrs 2026. gada Eiropas čempionātam notiks šī gada novembrī. Priekškvalifikācijas kārtu bez Luksemburgas izdevies pārvarēt arī Beļģijai un Kosovai.

Latvijas valstvienība līdz šim vienīgo reizi Eiropas čempionātā spēlēja 2020. gadā, kad piedzīvoja zaudējumu visos trijos mačos un neizkļuva no apakšgrupas. Latvijai nākamās oficiālās spēles paredzētas 2025. gada pasaules meistarsacīkšu kvalifikācijā.

Volejbolistēm bezzobains sniegums Igaunijā, vīri atstāj pēdējo pozīciju

JELGAVAS vīru komanda Limbažos pārtrauca sešu zaudējumu virkni.

Baltijas volejbola līgā sieviešu volejbola klubs “Jelgava” Igaunijā rādīja pārsteidzoši vāju sniegumu un piedzīvoja divus graujošus zaudējumus, bet valsts meistarsacīkstēs Jelgavas vīri tika pie panākuma, kas ļāva izrāpties no pēdējās pozīcijas.

Jelgavnieces spēles aizvadīja Igaunijas galvaspilsētā Tallinā un tās priekšpilsētā Juri. Vispirms pretī stājās uz papīra vājāka komanda “Audentes SG/NK”. Pirmajā setā “Jelgava” pēc teicamā sākuma (7:1 un 13:8) pamanījās minimāli zaudēt – 23:25. Otrajā setā gūts drošs panākums ar 25:20, bet nākamajos setos negaidīti bezierunu zaudējumi – 13:25 un 18:25. Pa setiem jelgavnieces piekāpās ar 1:3.

Nākamajā dienā, kad bija jātiekas ar spēka samēros līdzīgajām “Rae Spordikool/Viaston” volejbolistēm, “Jelgava” turpināja spēlēt ļoti neizteiksmīgi. Neizdevās ieķerties nevienā no setiem, un piedzīvota graujoša neveiksme ar 0:3 (18:25, 16:25, 18:25). Pirmajā mačā Jelgavas vienības rindās rezultatīvākā bija Amanda Nikola Ērgle, kuras kontā 15 punktu, bet otrajā spēlē par labāko tika atzīta 11 punktus guvusī Linda Liniņa.

Tikmēr Jelgavas vīru komanda, kas ir viena no Latvijas čempionā-
ta pastarītēm, devās uz Limbažiem, lai cīnītos ar citu tabulas lejasgala vienību VK “Piejūra/ MSĢ”. “Jelgava” laukumā darbojās ļoti motivēti un savu sniegumu līmenī prata noturēt visu maču. Pirmajā setā pretinieki tika pārspēti ar 25:17, bet otrajā un arī trešajā setā ar 25:19. Uzvarētājiem 15 punktus šajā mačā sakrāja Ēriks Strautnieks. Panākums setos ar 3:0 Jelgavas vīru vienībai ļāva pakāpties no pēdējās vietas divas pozīcijas augstāk, proti, uz septīto vietu.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas” #SIF_MAF2023