Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Teritorijas detālplānojumu Jelgavā, Lielupes krastā, pilnveidos un atkārtoti nodos publiskajai apspriešanai

Teritorijas detālplānojumu Jelgavā, Lielupes labajā krastā, Cukura ielā 2, pilnveidos un atkārtoti nodos publiskajai apspriešanai, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Detālplānojuma projekta sabiedriskā apspriešana noslēdzās 20.janvārī, bet 10.janvārī notika publiskās apspriešanas sanāksme, kurā interesentiem bija iespēja iepazīties ar izstrādātā detālplānojuma risinājumiem un saņemt atbildes uz jautājumiem. Pašlaik tiek apkopoti visi sabiedriskās apspriešanas laikā saņemtie priekšlikumi un institūciju atzinumi, lai detālplānojuma un vides pārskata projektu pilnveidotu.

Jelgavas pilsētas pašvaldība par izstrādāto detālplānojumu un vides pārskatu teritorijai Cukura ielā 2 ir saņēmusi 12 rakstiskus iesniegumus ar apmēram 20 priekšlikumiem: Teritorijas attīstības plānošanas informācijas sistēmā (TAPIS) saņemti trīs iesniegumi, Jelgavas pašvaldībā – deviņi iesniegumi, no tiem divi ir kolektīvi, attiecīgi ar 7 un 54 parakstiem. Savukārt Publiskās apspriešanas sanāksmē 10.janvārī piedalījās 64 dalībnieki.

Saņemto iesniegumu izvērtēšana plānota kopīgā sanāksmē februāra sākumā. Tajā piedalīsies pašvaldības, SIA “Metrum” un SIA “Auras Centrs” pārstāvji. Pēc šīs sanāksmes pārskats par saņemtajiem iesniegumiem un atzinumiem tiks publicēts pašvaldības tīmekļvietnē un valsts vienotais ģeotelpiskās informācijas portālā “geolatvija.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedriskās apspriešanas sanāksmes laikā jelgavnieki visbiežāk uzdeva jautājumus tieši par transporta plūsmas organizāciju šajā teritorijā. Arī teritorijas attīstītājs norādīja, ka transporta plūsmas organizācija būs jāpilnveido, kad detalizētāk būs zināms plānotā centra piepildījums un noslogojums.

Detālplānojuma teritorija atrodas Lielupes labajā krastā, kvartālā starp Cukura ielu, Rīgas ielu, Veco Strēlnieku ielu, Krasta ielu un Lielupi. Uz zemesgabala šobrīd ir neapdzīvota ēka, un arī pārējā teritorija netiek aktīvi apsaimniekota un kopta. Tās lielākā daļa ir aizaugusi ar krūmiem, bet vidusdaļa – daļēji pārpurvojusies, skaidroja pašvaldībā.

Plānojot tirdzniecības, pakalpojumu un izklaides kompleksu, tiks sakārtota arī apkārtējā teritorija. Paredzēta gan ielu infrastruktūras attīstība, gan teritorijas labiekārtošana, gan arī Lielupes krasta rekreācijas zonas un promenādei piegulošās teritorijas tālāka attīstība. Šobrīd svarīgākais, lai teritorijas attīstītājs sabalansētu savas un pilsētas iedzīvotāju intereses, it īpaši uzlabojot piedāvāto satiksmes plūsmas organizāciju, pauda pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā jau vēstīts, īpašums pieder SIA “Auras centrs”, kas arī rosināja detālplānojuma un vides pārskata izstrādi. Darbs tika uzsākts pagājušā gada pirmajā pusē, un to veica SIA “Metrum”.

Prasības paredz, ka plānotās būves fasādei ir jābūt arhitektoniski izteiksmīgai, bet Lielupes promenādes pusē – atvērtai, pirmajā stāvā paredzot izvietot publisko pakalpojumu objektus, kas jāveido kā daļa no gājēju promenādes, līdz ar to sasaistot šīs divas teritorijas. Pēc detālplānojuma un vides pārskata projekta pilnveidošanas tas atkārtoti tiks nodots publiskajai apspriešanai, informēja pašvaldībā.

Foto: no Jelgavas pašvaldības arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.