Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tērvetē nedēļas otrajā pusē noskaidros labākos Baltijas arboristus

Piektdien, 27.maijā, un sestdien, 28.maijā, pie rehabilitācijas centra “Tērvete”, Tērvetes dabas parkā, norisināsies Baltijas valstu arboristu čempionāts, informēja Latvijas Kokkopju – arboristu biedrības valdes loceklis Gvido Leiburgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš pauda, ka šo sacensību uzvarētāji sieviešu un vīriešu grupā tālāk Baltiju pārstāvēs Eiropas čempionātā. Pašlaik tiek sagaidīts, ka sacensībās piedalīsies aptuveni 20 līdz 25 dalībnieki – šobrīd reģistrējušies 13 pārstāvji no Latvijas, pieci no Igaunijas un divi no Lietuvas.

Dalībniekiem pirmajā dienā būs jāsacenšas piecās disciplīnās – darba pozīcijas sasniegšana, glābšana, trāpīga mešana, tehniskā kāpšana un rāpšanās kokā. Savukārt sacensību otrajā dienā notiks finaāla sacensības, kurās vairākas disciplīnas būs apvienotas vienā izaicinājumā.

Leiburgs norāda, ka Baltijas valstu arboristu čempionāts katru gadu notiek citā valstī. Iepriekšējo reizi sacensības Latvijā notika 2018.gada Bulduros. Sacensības organizē Latvijas Kokkopju – arboristu biedrība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības mērķi ir apvienot nozarē strādājošos, lai uzlabotu koku un apstādījumu stāvokli Latvijā un celtu nozarē strādājošo kvalifikāciju, izglītot un informēt sabiedrību par nozari, veicināt ar nozari saistītās normatīvās vides sakārtošanu Latvijā, sadarboties ar nozari saistītajām vietējām un starptautiskām biedrībām un organizācijām, apkopot informāciju par koku kopšanas nozari un tajā praktizējošajiem speciālistiem Latvijā, uzturēt un aktualizēt Latvijā praktizējošo arboristu (kokkopju) reģistru, organizēt speciālistu kvalifikācijas celšanu nacionālajā un starptautiskajā līmenī, sniegt konsultācijas un atzinumus ar nozari saistītos jautājumos un sertificēt nozarē strādājošos.

Foto: no Latvijas Kokkopju – arboristu biedrības arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.