Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tērvetē un Jaunbērzē svētkos saka paldies vietējiem

17. novembrī vietējie tika laipni aicināti uz Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai veltīto svinīgo pasākumu “Kopā stingrā satvērienā. Latvijai – 105” Tērvetes kultūras namā. Vēsturiskajā Tērvetes novadā Latvijas dzimšanas dienas svinībās kā ierasts skanēja pateicības vārdi cilvēkiem, kas savas labās sirds un patriotisko jūtu vadīts ir paveicis lielas un nozīmīgas lietas. Šādiem cilvēkiem pateikt paldies nekad nebūs par daudz, tādēļ Valsts svētku pasākumā tika sveikti vēsturiskā Tērvetes novada īpašie cilvēki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmais paldies izskanēja tērvetniecei Dacei Reinikai, par kuru nav jārunā skaļos vārdos, jo par viņu runā neskaitāmi labi padarītie darbi. Nevienam nav šaubu par viņas organizatora un vadītāja spējām, par viņas mīlestību pret dziesmu un kultūras tradīciju kopšanu un veidošanu.  Paldies tika teikts arī  augstkalnietim Guntim Dudem, , pēc aroda mežinženierim, bet savu patriotisko domu un pārliecības vadīts cieši saistīts ar vairākām Augstkalnes pagasta paaudzēm. Viņam paldies skanēs par interesantajiem un izzinošajiem stāstījumiem Lāčplēša dienas pēcpusdienās pēc Gaismas ceļa gājiena, par savas pieredzes stāstiem Barikāžu atceres dienu pasākumos pie atmiņu ugunskura, par tik daudzo, interesanto orientēšanās pasākumu rīkošanu Augstkalnes pamatskolas skolēniem.

Vēl viens paldies tika mežu nozares speciālistam Agrim Ģērmanim no Bukaišu pagasta, paldies par viņa paša dzīves laikā veidoto pieredzi kā vides izglītības gidam, kura plašās zināšanas un lieliskais stāstnieka talants ir noderējis “Latvijas Valsts mežu dabas parka Tērvetē” apmeklētājiem.

Svētku noskaņā paldies teikts arī Jānim Švītiņam,  kā vaļasprieks ir mirkļus iemūžināt fotogrāfijās. Tās stāsta par notikumiem Augstkalnes, Bukaišu un Tērvetes pagastos, par ievērojamiem apskates objektiem, fotogrāfijās pārtapuši arī tērvetnieces Ullas Kavickas dzejoļi. Jānis jau ceturto gadu pēc savas iniciatīvas organizē un vada sarunu ciklu par vēsturi “Tērvete toreiz un tagad”, un gadu no gada tas top aizvien profesionālākas un aizraujošākas. Paldies teikts arī Jānim Hartikam, kas savu brīvo laiku velta sportam un jau septīto gadu ir uzņēmies iniciatīvu organizēt treniņus un rūpēties par florbola dzīvi Tērvetē.  Būdams pats sporta entuziasts, viņš ir piesaistījis atbalstītājus, jaunus sportistus, motivējis jauniešus pievērsties florbolam un iedrošinājis sportot. Tikko aizvadītajā sporta sezonā Jānis kā treneris ir aizvedis komandu līdz godalgotām medaļām Latvijas florbola čempionāta 2. līgā vīriešiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savus īpašos paldies Valsts svētkos teica arī Jaunbērzes pagastā, kur pārvaldes vadītāja  svinīgi pasniedza atzinības rakstus. Tāds tika pasniegts Jānim Vaitkevicam par Latvijas vārda godināšanu pasaulē, rādot savu meistarību, mīlestību pret zemi un tradīcijām, piedaloties “Pasaules aršanas sacensībās-2023”! Atzinības raksts arī Agritai Vaitkevicai par praktisku, nesavtīgu ieguldījumu ziemas maskēšanās tīklu darbnīcas “Pasniedz roku Ukrainai!” organizēšanu Jaunbērzē. Vēl publisku paldies saņēma jaunietis Miks Krūze – par veiksmīga, aktīvas darbības uzsākšanu un attīstību Jaunbērzes pagastā – JC izveidē!

Atzinības  raksts Jaunbērzes pagastā arī Raimondam Bulmeram – par ilggadēju dziesmas mīlestību un ieguldījumu Jaunbērzes kultūrvides veidošanā ,sveicot kolektīva ” Ilūzija” 25 gadu jubilejā. Tāpat paldies tika Alīnai Krievai – par kvalitatīvu un mūsdienīgu pedagoģisko darbu un Dabas skoliņas ierīkošanu dabas likumsakarību pētīšanai pirmskolas vecuma bērniem PII ” Minkuparks”, kā arī  Andai Janševskai  – par inovatīvu, radošu pedagoģisko darbu ar skolēniem un jauniešiem, radot ikvienā pārliecību ” Es var!”. Tāpat vēl pateicība –  SIA “Latvi Dan Agro” valdes priekšsēdētājam Ilgvaram Strazdiņam – par labdarību un atbalsta sniegšanu Jaunbērzes pagasta kultūras pasăkumiem.

Informāciju sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Dobeles novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.