Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tērvetes un Svētes upe Dobeles novadā attīrīta no pērnā augusta vētrā izgāztajiem un nolauztajiem kokiem

Tērvetes un Svētes upe Dobeles novadā ir attīrīta no 2023.gada 7.augusta vētrā izgāztajiem un nolauztajiem kokiem, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots iepriekš, pagājušā gada 7.augusta priekšpusdienā veidojās spēcīgi negaisa mākoņi, kas sev līdzi nesa ekstremāli stipras lietusgāzes, krasas vēja brāzmas un lielgraudu krusu. Lieli postījumi tika nodarīti Augstkalnes, Bukaišu un Tērvetes pagastā – izpostītas ēkas, bojāta tehnika, nopostīti dārzi un sējumu lauki, nolauzti un sagāzti koki. Nolauzti un sagāzti tika koki gan iedzīvotāju īpašumos, gan mežos, gan pašvaldības īpašumos.

Visvairāk cietušajos pagastos – Augstkalnes, Bukaišu un Tērvetes – koki sagāzti arī Svētes un Tērvetes upē. Upēm pārkritušie koki izveidoja sprostus, kas pacēla ūdens līmeni, izskaloja upju krastus, upēs samazinājās normāla ūdens caurplūde, pasliktinājās ūdens kvalitāte un bija novērojama pat zivju slāpšana.

Dobeles novada pašvaldībai visu vētras postījumu likvidēšanai trūka līdzekļu un tika lemts lūgt finansējumu Latvijas vides aizsardzības fondā 7.augusta vētras radīto postījumu novēršanai Svētes upē un Tērvetes upē. Projekta realizēšanai pašvaldībai tika piešķirts finansējums 135 399 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Upju attīrīšanas darbus veica SIA “Avotiņi”. Sniedzot projekta pieteikumu darbus bija plānots pabeigt līdz 2023.gada 15.decembrim, taču pārlieku lielie nokrišņi novembra sākumā un sniegotais decembra sākums plānus mainīja, un ar Latvijas vides aizsardzības fondu tika noslēgta vienošanās par projekta termiņa pagarinājumu līdz 2024.gada 31.janvārim.

Tagad projekts ir pabeigts, Tērvetes un Svētes upe ir attīrīta no izgāztajiem un nolauztajiem kokiem, upēs ir atjaunota straume, uzlabota ūdens kvalitāte, kā arī nodrošināts brīvs ūdens tecējums pavasarī, neradot augsta riska plūdus.

SIA “Avotiņi” pieder Jurim Priedem (45,54%), Guntim Krivodam (45,54%) un vēl sešiem dalībniekiem pa 1,49% uzņēmuma daļu, liecina “Firmas.lv” dati. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā bija 0.31 miljoni eiro, bet zaudējumi pārsniedza 57 000 eiro.

Foto: dobele.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.