Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tiesa sašķoba plānu Zālītes ielā būvēt krematoriju

KLUSĀ ZĀLĪTES IELA, kur bija plānota krematorijas būve, aizved uz diviem memoriāliem – viens veltīts 1905. gada revolūcijas, otrs – holokausta upuriem. Foto: Ruslans Antropovs

Strīdīgajā jautājumā par uzņēmuma SIA “Krematoriju apvienība” plānu būvēt krematoriju ar zvanu torni un kolumbāriju Jelgavā, Zālītes ielā 2, jaunu pavērsienu pagājušajā nedēļā izraisīja Administratīvās apgabaltiesas lēmums. Tas uz tiesvedības laiku aptur Jelgavas domes 25. novembra lēmumu, ar ko minētajā vietā krematorijas, kolumbārija, kā arī sēru nama ar zvanu torni būve bija atļauta. Lietpratēji atzīst, ka šī tiesvedība varētu ilgt pat vairākus gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziņas” jau rakstīja, ka pret šo būvniecības ieceri iebilst daudzi Zālītes ielas un tuvējas Romas ielas apkaimes iedzīvotāji. 2021. gada nogalē viņi ar kolektīvu sūdzību, ko bija parakstījušas 105 personas, vērsās pilsētas domē ar lūgumu apturēt pašvaldības būvvaldē virzīto būvniecības ieceri. Tomēr strīdīgā deputātu balsojumā 25. novembra domes sēdē tas tika noraidīts. Tālāk 40 kolektīvās sūdzības iesniedzēji ar prasību vērsās Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā, kur arī 27. janvārī rakstveida procesā tiesnesis Aldis Vīksne pieņēma lēmumu noraidīt šo kolektīvo sūdzību. 40 iedzīvotāju grupa lēmumu pārsūdzēja Administratīvajā apgabaltiesā, kur tiesnese referente Una Mihailova un tiesneši Karina Krastiņa un Ojārs Priedītis atcēla tiesneša A.Vīksnes lēmumu.

Visu rakstu lasiet 17. marta laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Foto: Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.