Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tiesībsargs aicina ziņot par dzīvi pansionātā

Līdz 19.martam tiesībsargs Juris Jansons aicina iedzīvotājus sniegt informāciju par dzīvi pansionātā. Pēcāk tiesībsargs apkopos informāciju un pastāstīs sabiedrībai, ko ir uzzinājis, kā tas sasaucas ar Tiesībsarga biroja pieredzi, kādus secinājumus var izdarīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Republikas Tiesībsarga birojs jau vairākus gadus īpašu uzmanību velta situācijas apzināšanai senioru aprūpes namos jeb pansionātos. “Daudzi pansionāti apmeklēti klātienē, redzēti labāki un ne tik labi sadzīves apstākļi, sajusta siltāka un vēsāka attieksme pret klientiem, uzklausīti gaiši un arī skarbi stāsti par dzīvi pansionātā, kam sekojuši mūsu ieteikumi uzlabojumiem nākotnē. Taču savās vizītēs redzam tikai daļu no tā, ar ko klienti sastopas katru dienu,” skaidro tiesībsargs.

Cilvēka paša vai tuvinieku pieņemts lēmums doties prom no ierastās vides ir ļoti sarežģīts. Tiesībsargs vēlas noskaidrot, vai piepildījies cerētais par senioram mājīgu un drošu vidi labu speciālistu un atbalsta personāla uzraudzībā. Tiek meklētas atbildes uz šiem un citiem jautājumiem: kā pansionātā jūtas pats seniors, kāda ir sadarbība ar pansionāta darbiniekiem, vai darbinieku attieksme ir cieņpilna, kādi ir sadzīves apstākļi, kādas ir laika pavadīšanas iespējas?

Ziņotājs var palikt anonīms, var iepazīstināt ar sevi, svarīgi ir norādīt pansionāta nosaukumu, par kuru tiek rakstīts.

Tiesībsargs aicina rakstīt īsziņas un “Whatsapp” ziņas uz tālruņa numuru “29596075” vai sūtīt e-pastu uz adresi “pansionati@tiesibsargs.lv”. Savukārt pieredzi telefoniski iespējams pastāstīt katru darba dienu laikā no plkst.10 līdz plkst.16, zvanot uz iepriekšminēto tālruni.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.