Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tornī atklāta fotosērija “Ainava ar namiņu”

HARIJS DAINA LIEPIŅŠ fotoizstādes “Ainava ar namiņu” atklāšanā klātesošajiem sarīkoja konkursu – ikvienam bija iespēja iegūt savā īpašumā fotomākslinieka darbu, izsakot minējumu, kura no ainavām ir izstādes noslēdzošais darbs. Klātesošie sprieda, ka tai jābūt kādai mājai ar šobrīd aktuālajiem saules paneļiem uz jumta.

Es vēroju un apceru norises, vingrinos paša izdomātu uzdevumu īstenošanā un uzturu savu fotogrāfa kaislību ar lielu prieku, krājot jaunus vizuālos pārsteigumus,” atklāj fotogrāfs un vizuālais pedagogs Harijs Daina Liepiņš, kura fotoizstāde “Ainava ar namiņu” svinīgi atklāta Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē, un to varēs apskatīt līdz 18. septembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar fotogrāfiju H.D.Liepiņš sācis nodarboties jau 80. gadu vidū, šobrīd strādā portreta, ainavas un subjektīvā dokumenta žanrā.

Iedvesma bērnībā

“Kopš bērnības, ko pavadīju laukos Ziemeļvidzemē, dabasskati allaž bija mans acu prieks. Atmiņā arvien ir spilgtas ainiņas, kurās labi pazīstamas vietas izskatās pavisam citādāk nekā mūsdienās. Es esmu laimīgs, jo visu savu bērnību esmu pavadījis laukos pie vecmammas un vectēva, kur dzīvoja arī cālīši, cūciņas un gotiņas – tā mīlestība pret dabu ir ielikta manī. Vēlme uz brīdi nokļūt pagātnē un tādas kā sentimentālas ilgas par aizgājušo, bet bez smeldzes, mudina fotografēt to, man īpašo, kas vēl arvien ir saglabājies, un arī to, kas, visticamāk, drīz nonāks zudušās Latvijas vizuālo atmiņu krājumā,” izstādes iedvesmas avotu atklāj H.D.Liepiņš.

Visu rakstu varat izlasīt 25. augusta laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts un foto: Liene Krūmiņa

“ŠAJĀ BILDĒ ir brīnišķīgs pavasaris. Esmu dabas cienītājs un nekad netraucēju putnus. Iedomājos – tie ir atlidojuši no tālām zemēm, un tagad es iešu viņiem traucēt? Visa ēšana pārtrūks, un atkal būs jālido gaisā. Lēnām braucu garām, klusiņām izkāpju no auto, gaidu īsto brīdi – un bilde gatava,” smalko procesu, fotografējot dabā, komentē autors.
PĒC IZSTĀDES noslēguma autors dāvinās vienu darbu Sv.Trīsvienības baznīcas torņa arhīvam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.