Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tornī notiks izzinošas lekcijas; pirmā – par brošām

Šovasar Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī durvis vēra jaunas vēstures ekspozīcijas. Lai vietējos iedzīvotājus un pilsētas viesus iepazīstinātu ar ekspozīciju tematiku, Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī no oktobra sāksies izzinošs lekciju cikls. Lekcijas notiks reizi mēnesī. Uz pirmo lekciju “Brošu stāsti cauri laikmetiem” tornī interesenti aicināti 13. oktobrī pulksten 18. Lekcijai obligāti iepriekš jāpiesakās, informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par brošām stāstīs Ramona Petkeviča –  ilggadēja brošu un dažādu vintāžas priekšmetu kolekcionāre, vēstures pētniece, nodarbību vadītāja un speciāliste etiķetes jautājumos. Pasākuma laikā interesenti varēs uzzināt desmit pārsteidzošus faktus par šo mazo un daudznozīmīgo rotu, par tās lietošanu, kā arī vēstījumiem, kurus iespējams nodot, piespraužot dažādas brošas.

Pasākuma dalībnieki lektores pavadībā apmeklēs torņa ceturtā stāva ekspozīciju, kas vēsta par modi un rotaslietām Jelgavā. Būs iespēja virtuāli apskatīt senās rotas, virtuāli pielaikot senos kāzu tērpus un izspēlēt viktorīnu “Brošas kino filmās”. Lekcijas dalībnieki aicināti pie apģērba piespraust vai paņemt līdzi kādu savu brošu vai saktu. 

Dalības maksa lekcijā trīs eiro. Vietu skaits ierobežots, tāpēc interesenti aicināti pieteikt dalību pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa jaunās ekspozīcijas “Jelgava laika griežos”, “Mode Jelgavā cauri gadsimtiem” un “Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas stāsts” apmeklētājiem pieejamas no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 11 līdz 18.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.