Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Traka lapsa Jelgavā?

Vairāki jelgavnieki beidzamajā nedēļā sūdzas, ka pilsētas centrā dzelzceļa stacijas rajonā ir redzējuši lapsu, kas nebaidās no cilvēkiem un varētu būt inficēta ar trakumsērgu. Kāds jelgavnieks sociālajos tīklos raksta, ka Zemgales prospektā pie pilsētas bibliotēkas pāri ielai slājusi lapsa. “Esmu tādus eksemplārus jau redzējis, un man uzreiz top skaidrs – dzīvnieks ir slims ar trakumsērgu. Turklāt jau diezgan smagā formā. Un tas nav labi,” ar lielu pārliecību raksta aculiecinieks.

Tālāk viņš secina: “Štrunts par pašu dzīvnieku, jo tam nav vairs daudz atlicis. Taču tas ir bīstams, ļoti bīstams mums, cilvēkiem. Bērniem, kas no skolas nāk mājās, inteliģentām kundzītēm, kas dodas uz bibliotēku pēc grāmatas, un Jelgavas Amatu vidusskolas jaunkundzēm, kuras starpbrīžos aiz stūra iet pīpēt.” Būdams atbildīgs cilvēks, viņš tūdaļ sameklējis pašvaldības policijas tālruņa numuru un ziņojis par novēroto. Telefonsarunā policista kungs zvanītājam laipni paskaidrojis, ka pašvaldības policija ar dzīvnieku tvarstīšanu vairs nenodarbojas, tādēļ esot jāzvana Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa tālruni 8787.

Par varbūtību Jelgavā satikt trakumsērgas inficētu lapsu LBTU Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns profesors Kaspars Kovaļenko “Zemgales Ziņām” teica: “Arī man pirmdienas rītā atsūtīja Jelgavas centrā filmētu video, kur redzama lapsa, kas dīvaini uzvedas – nebēg prom no cilvēka. Domāju, tā visdrīzāk ir lapsa, kas pieradusi pie cilvēkiem un nejūt, ka cilvēks varētu to apdraudēt. Pilnīgi skaidru atbildi varētu sniegt Pārtikas un veterinārais dienests. Tam vajag ziņot. Tad speciālisti lapsu noķers un veiks izpēti laboratorijā.”

Profesors Kaspars Kovaļenko norāda, ka ir ļoti maza varbūtība, ka Jelgavā varētu sastapt traku lapsu, jo profilaktisko pasākumu rezultātā jau apmēram desmit gadus Latvija ir no dzīvnieku trakumsērgas brīva valsts.

FOTO: WILDLIFEONLINE.ME.UK


Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.