Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Trim Jelgavas novada uzņēmumiem pasniedz “Gada uzņēmējs Zemgalē 2021” balvas

30.maijā Jelgavas novada pašvaldības vadība apciemoja uzņēmumus SIA “Nākotnes parks”, SIA “Laflora” un SIA “Ozolaivas”, lai apsveiktu tos ar Zemgales plānošanas reģiona organizētajā konkursā “Gada uzņēmējs Zemgalē” iegūtajiem tituliem un pasniegtu Atzinības rakstu, piemiņas velti ar Zemgalei raksturīgo vējdzirnavu atveidu un naudas balvu 500 eiro, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) konkursu “Gada uzņēmējs Zemgalē 2021” organizēja jau sesto gadu pēc kārtas. Covid-19 vīrusa ietekmē tradicionālais godināšanas pasākums novembrī nevarēja notikt, tāpēc konkursa organizatori balvas nogādāja pašvaldībām, lai tās attiecīgi apsveiktu savus uzņēmējus. Konkursa laureāti no Jelgavas novada ir SIA “Nākotnes parks” nominācijā “Gada jaunais uzņēmējs”, SIA “Laflora” nominācijā “Gada vidējais/ lielais uzņēmums”  un SIA “Ozolaivas” nominācijā “Gada mazais/mikro uzņēmējs”.

SIA “Nākotnes parks” apmeklētājiem durvis vēra 2021. gada vasarā. Apvienojoties trīs draugiem, tapa piedzīvojumu un iedvesmas vieta tūristiem vairāk nekā 50 hektāru plaša teritorijā Jelgavas novada Glūdas pagastā. Katrs no uzņēmējdarbības partneriem vietas attīstībā ielicis savu sirdi un zināšanas: vienuviet  ir bioloģiskā produktu ražotne “Milzu!” un “Dabas dots”, helikopteru lidlauks “Future Wings” un meistarotava “Laika mašīna”, kur iespējams apskatīt vintidža priekšmetus, piemēram, pirmspadomju un padomju laika sadzīves priekšmetus, ražošanas darbarīkus un pat 20. gadsimta sākuma frizētavas aprīkojumu, kā arī iespaidīgu retro motokolekciju. Teritorijā ir viens no nedaudzajiem helikopteru apkopes centriem Latvijā, kur piezemējas lidaparāti no Baltijas un pat visas pasaules, bet par drošiem lidojumiem rūpējas augsti kvalificēti mehāniķi. Savukārt piedzīvojuma meklētājiem un romantikas baudītājiem parka gleznainajā ābeļdārzā “Ābeles un bites” tapusi neparasta nakšņošanas vieta – glempings labiekārtotā gazikā GAZ-63.  Ainaviskais, 7,4 ha plašais ābeļdārzs ir izveidots ap 1950. gadu, un šobrīd tas ir daļa no “Nākotnes parks”. Tāpat līdzās nakšņošanas vietai “Gaziks” parkā ir nodrošinātas arī klasiskas nakšņošanas iespējas – māja “Pūpoli” un brīvdienu māja “Ceriņi”.

SIA “Laflora” ir viens no lielākajiem kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmumiem Latvijā un viens no lielākajiem darba devējiem Jelgavas novadā, kas Kaigu purvā saimnieko jau 25 gadus. Uzņēmums nodarbina ap 291 darbinieku, lai ražotu kūdras substrātus dārzkopībai, mežsaimniecībai un lauksaimniecībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā Eiropas Komisijas Taisnīgas pārkārtošanās fonda nosacījumu pārtraukt enerģētiskās kūdras ieguvi un izmantošanu, Kaigu purvā pieejamās enerģētiskās kūdras ieguve ir pārtraukta, tāpēc uzņēmums meklē citus esošā resursa un zemes izmantošanas veidus, kuru starpā jau apstiprināts projekts par vēja elektroenerģijas parka izveidi Kaigu purvā. Saražotā zaļā enerģija, kas ir atjaunojamais resurss, tiks izmantota gan “Lafloras” pašpatēriņam kūdras produktu un substrātu ražotnē un tehnoloģiskajos procesos, gan topošās zaļās industriālās zonas funkcionalitātes nodrošināšanā Kaigu purvā.

SIA “Laflora” neaizmirst arī par mākslu un radošumu – uzņēmums purva teritorijā no kūdras klučiem izveidojis amfiteātri, kas nedaudz atgādina labirintu un ļauj īstenot mākslinieciski netradicionālus projektus, nodrošinot iespēju akustiskā un ainaviskā vietā iespēju pulcēt māksliniekus un mūziķus, skatītājus un klausītājus.

SIA “Ozolaivas” – saulrietu un saullēktu mednieki, purva miglas ķērāji un iespaidu, iedvesmas nodrošinātāji ikvienam, kas izvēlējies viņu pakalpojumus. Ķemeru tīrelis, Cenu tīrelis, Lielupe, Iecava, Misa, Svēte, Platone, Svitene, Salaca, Gauja, Abava – pārbaudīti maršruti, kuros viss līdz detaļām nopulēts tā, lai atpūtniekam nodrošinātu ērtus, drošus un pārbaudītus izbraucienus kanoe laivās. SIA “Ozolaivas” piedāvā laivu braucienus divvietīgās un 3+ vietīgās kanoe laivās gan uzņēmuma organizētos braucienos, gan iznomājot laivas individuāli. Uzņēmums sniedz iespēju ikvienam izbaudīt laivošanas prieku salīdzinoši īsos maršrutos, piedzīvot Latvijas dabas piedāvātos unikālos brīžus purvos un upēs, paverot iedzīvotājiem un tūristiem iepazīt ainavas pilnīgi citā gaismā un apstākļos. Tāpat uzņēmums sadarbībā ar Ozolnieku sporta skolu organizē treniņus laivošanas slalomā.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.