Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Trīs gadu laikā Latvijā cer panākt 5G tīkla pārklājumu 70% no apdzīvotajām teritorijām

Satiksmes ministrija (SM) ir apņēmusies veicināt mobilās un fiksētās platjoslas infrastruktūras attīstību, tostarp paredzot, ka 2026.gadā 5G tīkla pārklājumam, kas pilnvērtīgi nodrošina attālināta darba, mācību, ārstniecības un valsts pakalpojumu saņemšanu, jābūt pieejamam 70% no apdzīvotām teritorijām Latvijā, liecina valdības rīcības plāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat SM paredzējusi, ka līdz 2026.gada oktobrim jābūt sagatavotiem atvieglojumiem būvniecības jomā elektronisko sakaru tīklu attīstībai nepieciešamajai infrastruktūrai, īpaši nepārtraukta 5G tīkla un pārklājuma izvēršanai.

SM arī plāno, ka 2026.gadā gigabitu savienojamībai jeb augstas veiktspējas tīklu pārklājumam jābūt pieejamam 96% no mājsaimniecībām Latvijā.

Vienlaikus viens no SM pasākuma darbības rezultātiem ir 3G un 4G tīkla pārklājuma kvalitātes monitorings, nodrošinot atbilstību augstākajiem kvalitātes standartiem ar mērķi panākt vienmērīgu un kvalitatīvu pārklājumu visā Latvijas teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādējādi SM mērķis ir veicināt digitalizācijas turpmāko attīstību, īpaši tādās jomās kā inovācijas un zinātne, izglītība, veselības aprūpe, iekļaujoša sabiedrība, darba tirgus, reģionālā attīstība un citās jomās, kā arī veicināt digitālo tehnoloģiju pielietošanas iespējas visos Latvijas reģionos gan iedzīvotājiem, gan uzņēmumiem.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.