Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Trīs Jelgavas pedagogi saņem balvu “Par mūža ieguldījumu izglītībā”

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē piektdien 26 Latvijas pedagogiem pasniegta Draudzīgā aicinājuma fonda balva “Par mūža ieguldījumu izglītībā”|.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apbalvojumu saņēma arī trīs Jelgavas pedagogi, kuri izglītības sistēmai veltījuši vairākus desmitus gadu, – Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece izglītības jomā Alda Spirģe, Jelgavas 4. vidusskolas direktors, mūzikas skolotājs un pūtēju orķestra “Rota”| vadītājs Agris Celms un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas filozofijas, kultūras un mākslas skolotāja Lita Vēvere.

Šī balva tiek piešķirta pedagogiem par ilglaicīgu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu izglītībā. Šogad tā pasniegta 26 pedagogiem – septiņiem no Vidzemes, pieciem no Rīgas reģiona, pieciem no Latgales, pieciem no Kurzemes un četriem no Zemgales, tostarp trīs ir jelgavnieki. Pretendentus konkursam izvirzīja katra pašvaldība, un šogad apstiprināti visi trīs Jelgavas Izglītības pārvaldes ieteiktie pedagogi.

Kā informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā, A.Spirģe Jelgavas Valsts ģimnāzijā strādā 38 gadus un kopš 1995. gada ir skolas direktores vietniece izglītības jomā. Līdz 2020. gadam A.Spirģe arī pasniedza angļu valodas stundas, mudinot daudzus skolēnus turpināt valodu studijas. Viņas skolēni uzrādījuši augstus rezultātus gan angļu valodas eksāmenos, gan arī olimpiādēs. Jau 27 gadus A.Spirģes iniciatīva ir skolēnu zinātniski pētniecisko darbu izstrāde, metodiskā vadība un popularizēšana. Skolotājas vadītie zinātniskās pētniecības darbi ir augstu novērtēti reģiona un valsts konferencēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Spirģe augstu vērtē un popularizē izcilā valsts ģimnāzijas skolotāja Jāņa Grestes atziņas un idejas, ir organizējusi četrus Grestes lasījumus, kuros piedalījušies skolēni no dažādām mūsu valsts skolām. Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece norāda: “Alda ir cilvēks, kam raksturīgs prasīgums, atklātums, lietišķums un cieņa pret cilvēkiem. Viņa ir augstas klases profesionāle, kura lieliski apvieno personiskās kvalitātes un profesionālās kompetences. Personība, kuras viedokli novērtē un respektē kolēģi, skolēni un viņu vecāki. Personība, kura ieklausās, atbalsta un vieno.”| Jāpiebilst, ka A.Spirģe ir apbalvota ar Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstu, kā arī saņēmusi Jelgavas pilsētas augstāko apbalvojumu “Goda zīme”|.

“Lita Vēvere – teicama sava darba profesionāle ar augstu atbildības sajūtu. Savā ikdienas darbā skolotāja apliecina spēju sniegt pozitīvu atbalstu, uzmundrināt un palīdzēt skolēniem, spēj konstruktīvi plānot un vadīt pedagoģisko procesu. L.Vēvere audzina skolēnos pašapziņu, piederību savai skolai, pilsētai un valstij. L.Vēvere radoši, profesionāli un dzīvesgudri organizē darbu ar skolēniem,”| saka Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse. L.Vēveres pedagoģiskais darba stāžs Jelgavā ir 38 gadi, no tiem 32 gadus par savu sauc Spīdolas Valsts ģimnāziju.  

A.Celms pirms vairāk nekā 45 gadiem izveidoja profesionāli orientētu mūzikas virziena darbu skolā. Viņa audzēkņi mūzikas novirziena pastāvēšanas laikā skolas un arī pilsētas godu pārstāvējuši dažādos pasākumos ne tikai Jelgavā, bet arī Latvijā un pasaulē. Darbojoties mūzikas novirziena klasēs, A.Celms guvis ierosmi rakstīt mūziku dažādiem kolektīviem, tādējādi risinot repertuāra problēmas un apliecinot komponista talantu. Tās kolektīvi izpilda gan Jelgavā, gan ārpus Latvijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2013. gadā izdota grāmata “Mēs Agra Celma mūzikā”|, kurā apkopotas viņa radītās dziesmas. Kopš 1995. gada A.Celms ir 4. vidusskolas direktors. Viņa vadībā 2009. gadā tika uzcelta skolas jaunā piebūve, kurā ir ne tikai moderni aprīkoti mūzikas, sākumskolas kabineti un skolas bibliotēka, bet arī koncertzāle, kas īpaši pielāgota dažādu mūzikas kolektīvu koncertēšanas vajadzībām (kori, orķestri, individuālie izpildītāji), tāpēc skolā tiek organizēti Latvijas un Zemgales reģiona koru, vokālo ansambļu, orķestru konkursi un skates, kā arī mūzikas olimpiādes reģionālie un novada posmi. Gados uzkrātā vērienīgā pieredze ļāva Jelgavā uzņemt arī starptautiskās organizācijas “European Association for Music in Schools”| 26. konferences dalībniekus – mūzikas zinātniekus un pedagogus no visas pasaules.

Foto: Sanita Baltiņa, Inese Bandeniece

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.