Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Turpinās Īles luterāņu baznīcas atjaunošana; vāc ziedojumus

Kur vēl līdz 2022. gada maijam atradās pamesta, novārtā atstāta baznīca, tagad slejas lepns un daļēji atjaunots dievnams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumu, ziedotāju un brīvprātīgo rokām Īles baznīcas atjaunotnē ir paveikts ļoti daudz – salabota jumta konstrukcija, sienām atjaunots vēsturiskais apmetums, ir jauna apsildāmā grīda, atjaunotas vēsturiskās durvis un ielikti jauni logi. Bet, galvenais, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma mācībspēku un skolēnu rokām izveidots jauns, tradīcijās balstīts interjers – jauni soli, kalti kroņlukturi, altāris, radīta jauna Jēzus skulptūra, informē Īles luterāņu baznīcas fonds.

Atjaunošanas galvenais virzītājspēks ir jauniešu kora “Balsis” mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis kopā ar saviem koristiem. “Padarīts apbrīnojami daudz! Pat neticas, ka tik īsā laikā ir izdevies piesaistīt tik daudzas degošas un palīdzēt gribošas sirdis, prātus un rokas. Tagad, galvenais, neapstāties! Mērķis – 2023. gada martā atsākt dievnama un sākt akustiskās koncertzāles “Īle” darbību.”

Līdz šim ir piesaistīti vairāk nekā 80 000 00 eiro, un uzņēmumi kopā ieguldījuši savus materiālus un pakalpojumus vairāk nekā 120 000 eiro vērtībā. Īles baznīcas fonds izsaka vislielāko pateicību visiem, kas palīdzējuši līdz šim! Ceram, ka tiktāl paveiktais iedvesmos arī pārējos sniegt savu artavu tik skaista mērķa sasniegšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atjaunošanas darbi turpinās arī šobrīd. To realizēšanai nepieciešamais atbalsts:

· dakstiņu jumta uzlikšana – 12 000.00 eiro (visi materiāli jau ir sagādāti, šobrīd baznīcu pasargā esošais šīfera jumts);

· siltumsūkņa iegāde, uzstādīšana, siltuma pieslēgšana – 14 000.00 eiro;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

· sakristejas remonts – 16 000.00 eiro (ir izstrādāts projekts).

Kopš novembra darbojas jauna mājaslapa www.ile.lv, kur apkopoti pieejamie arhīvu materiāli par Īles pagasta, muižas un baznīcas vēsturi, redzama baznīcas atjaunošanas gaita un atbalstītāji, ir iespēja iepazīties ar akustiskās koncertzāles “Īle” darbības plāniem un atrast nepieciešamo kontaktintormāciju. 2023. gadā turpināsies darbs pie baznīcas torņa atjaunošanas un ārtelpas labiekārtošanas.

Īles baznīcas atjaunošanu veic Īles luterāņu baznīcas fonds (reģ. nr. 40008312119). Ir pieejamas vairākas ziedošanas iespējas – ziedotājs/uzņēmums var ziedot līdzekļus Īles luterāņu baznīcas fondam baznīcas atjaunošanai ar tiešu bankas pārskaitījumu vai arī mājas lapā, izmantojot “Ziedot” sadaļu (https://ile.lv/ziedot/ziedojums-iles-baznicai/ ). Fondam ir sabiedriskā labuma statuss, kas nodrošina nodokļu atvieglojumus ziedotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Raksta autore: Agnese Dzenīte

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.