Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Turpmāk Jelgavas novadā būs vienota būvvalde un vienota dzimtsarakstu nodaļa

Saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu un mainītajām Jelgavas novada robežām, kurā šobrīd pieejamas divas būvvaldes un divas dzimtsarakstu nodaļas, Jelgavas novada domes deputāti 9.jūnija domes ārkārtas sēdē apstiprināja lēmumprojektus, paredzot, ka turpmāk novadā būs vienota būvvalde un vienota dzimtsarakstu nodaļa, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apstiprinātais lēmums par Jelgavas novada dzimtsarakstu nodaļas un Ozolnieku novada dzimtsarakstu nodaļas reorganizāciju, nosaka, ka no 2022.gada 1.jūlija novadā būs vienota dzimtsarakstu nodaļa – Jelgavas novada dzimtsarakstu nodaļa.

Tāpat lemts, ka apvienojot Jelgavas novada būvvaldi un Ozolnieku novada būvvaldi, top jauna iestāde – Jelgavas novada būvvalde.

Iestādes tiek reorganizētas saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 15.panta trešās daļas, 2.punktu, kas nosaka, ka apvienojot divas vai vairākas iestādes, rezultātā uz reorganizējamo institūciju bāzes izveidojas jauna iestāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novada dzimtsarakstu nodaļas adrese noteikta pašvaldības centrālajā administrācijas ēkā – Pasta ielā 37, Jelgavā, bet Jelgavas novada būvvaldes atrašanās vieta – Stadiona ielā 10, Ozolniekos, Ozolnieku pagastā, Jelgavas novadā.

“Iedzīvotājiem attiecībā uz pakalpojumiem nav gaidāmas būtiskas izmaiņas – iedzīvotāji var pieprasīt un saņemt sev nepieciešamos pakalpojumus tāpat kā līdz šim, vienīgi jārēķinās ar iestāžu atrašanās adresēm. Attiecībā par dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumiem atgādinu, ka iedzīvotājam ir tiesības pieteikties pakalpojuma saņemšanai arī jebkurā citā novada vai pilsētas dzimtsarakstu nodaļā. Tāpat valstī pastāv vienotais civilstāvokļa aktu reģistrs, kas nozīmē, ka nav būtiski, kurā Latvijas vietā cilvēks dzīvo. Pēc personas lūguma uz iesnieguma pamata jebkura dzimtsarakstu nodaļa izsniedz arī atkārtotu laulības, dzimšanas, miršanas apliecību vai izziņu.

Arī būvvaldes nodaļas mainītā adrese iedzīvotājiem neradīs neērtības, jo, tāpat kā līdz šim, arī turpmāk ar būvniecību saistīti iesniegumi un būvniecības ieceres ir iesniedzamas elektroniski Būvniecības informācijas sistēmā (BIS).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat abu iestāžu pakalpojumus iespējams saņemt arī, izmantojot portālu www.latvija.lv,” stāsta Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.