Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Turpmāk varēs veidot ārtelpu bērnudārzus

Valdība ceturtdien apstiprināja prasības jaunam pakalpojumu veidam – ārtelpu bērnudārzam -, ko brīvprātīgi varēs piedāvāt bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēji un pirmsskolas izglītības iestādes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM), ārtelpu bērnudārza koncepcija paredz, ka āra bērnudārzā bērniem būtu iespējams mācīties veselīgā vidē, novērtējot dabu un tās dotās iespējas, iegūstot gan fizisku, gan garīgu norūdīšanos, iespēju piedzīvot pilnu ciklu dabas apritē, nodrošinātu aktīvāku dzīvesveidu.

Paredzēts, ka āra bērnudārza pakalpojumā bērns lielāko dienas daļu atrastos svaigā gaisā ārtelpā, mācības notiktu ārā vai pārsvarā ārā.

Ārtelpu bērnudārza pakalpojumu sniedzējam būs jānodrošina teritorijās, kuras nerada risku bērnu veselībai no nelabvēlīgiem ķīmiskiem, piemēram gaisa piesārņojums, un fizikāliem vides faktoriem, piemēram, troksnis, elektromagnētiskie lauki, vibrācija, kā arī jānodrošina tās piemērotība bērnu aktivitātēm un atbilstība bērnu drošībai. Teritorijā jāierīko rotaļu un sporta zona, kā arī saimniecības zona.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pakalpojumu sniedzējam būs jānodrošina piemērotas telpas – guļamtelpa, ēdināšanas bloks, telpa, kur patverties nepiemērotos laika apstākļos, sanitārais mezgls, kur iespējams nomazgāt rokas ar tekošu, siltu ūdeni, vieta, kur sasildīties aukstā laikā. Nepieciešams arī izstrādāt rīcības plānu pakalpojuma sniegšanai meteoroloģiski nepiemērotos laika apstākļos, bērnu aizsardzībai no saules ietekmes, ilgstoši uzturoties āra apstākļos, aizsardzībai no odiem un citiem insektiem gulēšanas laikā, kā arī aizsardzībai no ērču pārnēsātām infekcijām.

Papildus noteiktas arī ugunsdrošības prasības un prasības bērnudārza dzīvnieku turēšanai.

VM informē, ka līdzīgi ārtelpu bērnudārza pakalpojumi tiek nodrošināti arī citās Eiropas Savienības valstīs, piemēram, Lietuvā, Čehijā, Vācijā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.