Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tuvojas otrais NĪN maksāšanas termiņš

Šī gada otrais nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) samaksas termiņš būs 15. maijs, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Samaksu par NĪN var veikt internetbankā, rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu, kā arī maksājuma mērķī precīzi norādot nodokļa maksātāja personīgā konta numuru par zemi un ēkām, īpašuma adresi vai kadastra numuru, par kuru veikts maksājums. Taču visērtāk NĪN nomaksāt, izmantojot portālu www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv, jo tur ir pieejami pašvaldības banku konti NĪN samaksai, turklāt nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija.

Nomaksāt NĪN jau vairākus gadus var arī veikalu tīkla “Maxima” kasēs, kur par pakalpojumu tiek iekasēta komisijas maksa 0,50 eiro apmērā.

No šā gada NĪN par Jelgavas administratīvajā teritorijā esošo nekustamo īpašumu var apmaksāt arī Latvijas Pasta nodaļās, kur ir jāuzrāda saņemtais NĪN maksāšanas paziņojums ar svītrkodu, lai pasta operators to var noskenēt. Par NĪN pastā var norēķināties gan skaidrā naudā, gan ar maksājumu karti, taču jāņem vērā, ka par katru maksājumu papildus tiks ieturēta 0,50 eiro komisijas maksa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešais NĪN maksājuma termiņš 2023. gadā ir 15. augusts un ceturtais – 15. novembris. Jāuzsver, ka NĪN ir svarīgi samaksāt noteiktajos termiņos, jo pretējā gadījumā par samaksas termiņa nokavējumu nodokļa maksātājam tiek aprēķināta nokavējuma nauda – no laikā nenomaksātā pamatparāda 0,05 procenti par katru nokavēto dienu, kā tas noteikts likumā “Par nodokļiem un nodevām”.

Līdz 9. maijam NĪN iekasēts 64,6 procentu apmērā jeb 2,45 miljoni eiro no 2023. gadam plānotā, turklāt šogad pašvaldības budžetā ieņēmumi no NĪN plānoti 3,79 miljoni eiro apmērā. Juridisko personu nomaksātā NĪN īpatsvars ieņēmumos šobrīd ir 38,4 procenti jeb 0,94 miljoni eiro, bet fizisko personu – 61,6 procenti jeb 1,51 miljons eiro.

Jautājumus par NĪN var precizēt Finanšu departamentā pa tālruni 63005589, 63005491, 63005596.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Banku konti NĪN nomaksai par nekustamo īpašumu Jelgavas valstspilsētas administratīvajā teritorijā pieejami ŠEIT.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.