Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ugunsdzēsēji glābēji palīdz traģiskā negadījumā

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laikā posmā no 21. janvāra pulksten  6.30 līdz 24. janvāra pulksten  6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 26 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, informē VUGD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lietuvas šosejā Jelgavā sabiedriskā ēkā dega griestu apgaismes lampa 0,5 m2 platībā.

Aizvadītajās trijās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji piedalījās vairāku traģisku ceļu satiksmes negadījumu seku likvidācijas darbos. Piektdien no rīta Jelgavas novada Cenu pagastā pēc smagās un vieglās automašīnas sadursmes ugunsdzēsēji glābēji no vieglās automašīnas izcēla bojāgājušo un atvienoja automašīnu akumulatoru klemmes.

Neilgi pēc tam Jelgavas novada Ozolnieku pagastā vieglā automašīna bija nobraukusi no ceļa. Viens cilvēks pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās jau bija nogādāts līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatora klemmes. Lauku ielā Jelgavā ugunsdzēsēji glābēji no grāvja izvilka tajā ieslīdējušu automašīnu. Cilvēki no tās bija izkļuvuši paši saviem spēkiem un noplūde no automašīnas netika konstatēta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien pulksten 06.45 Iecavas un Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novada Iecavu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīts traktors un kravas automašīna. Ugunsdzēsēji glābēji ar absorbenta palīdzību savāca no traktora sasistās degvielas bākas uz brauktuves izlijušo šķidrumu. Pēc tam ugunsdzēsēji glābēji traktoru novilka no brauktuves un veica ceļa braucamās daļas sakārtošanu. Glābšanas darbi noslēdzās pēc divām stundām.

Piektdien vakarā Jelgavas novada Vilces pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 3 m2 platībā . Svētdien Jelgavas novada Svētes pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā.

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji turpināja likvidēt spēcīgā vēja radītās sekas – Jelgavas novada Valgundes un Kalnciema pagastā ugunsdzēsēji glābēji no nolūzuša koka atbrīvoja ceļa braucamo daļu. Lielajā ielā Jelgavā ugunsdzēsēji glābēji no trīsstāvu dzīvojamās mājas noņēma bojātu konstrukciju, kas bija atdalījusies no ventilācijas kanāla izvada. Svētdien ugunsdzēsēji glābēji no deviņstāvu dzīvojamas mājas jumta ugunsdzēsēji glābēji demontēja bojātu konstrukciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 183 izsaukumus – 39 uz ugunsgrēku dzēšanu, 113 uz glābšanas darbiem, bet 31 izsaukumi bija maldinājumi.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.